Black Buccaneer

Aykut Göker 3.06.2010 - 12:31
Karayip'in korkunç yüzüne tanık olalım!
Kendimi bildim bileli korku filmlerine zaafım var. Bu yüzden aksiyon oyunlarında da korku öğelerini arıyorum. Açıkçası gelişen teknoloji ile beraber, oyunlara korku öğesi çok yakışmaya başladı. Bunların en güzel örneklerinden bazıları olarak Silent Hill ve F.E.A.R.’ı gösterebiliriz. Şimdilerde yine korku öğeleriyle bezeli bir yapım daha yolda. Ne kadar başarılı olacak bilemeyiz ama verilen bilgiler oldukça ilgi çekici.

Black Buccaneer isimli yapımı WideScreen Games hazırlıyor. Firma oyun yapımı konusunda pek deneyimli sayılmaz. Zira İkinci Dünya Savaşı konulu, Airbone Troops isimli vasatın altındaki bir oyun dışında, başka projeleri bulunmamakta. Firma şu sıralar Inuits isimli bir macera oyunu ve Black Buccaneer üzerinde çalışıyor.

Yer: Karayip, 18.yy

Yapımda görülmeye değer bir atmosfer olacak. Öyle ki karanlık güçlerin kol gezdiği bir ortamda, voodoo büyüleriyle bezeli, fantastik mekanlarda dolaşacağız. Bizim karakterimiz Francis Blade isimli, şeytani güçlerle savaşan, genç bir denizci. Herşey bir gün Blade’in içerisinde çok büyük bir hazinenin saklı olduğu efsanevi bir adaya gitmeye karar vermesiyle başlıyor... Ancak kahramanımız gizemli bir voodoo büyüsü sayesinde Black Buccaneer’a dönüşüyor. Böylelikle çift kişilikli olarak, esrarengiz seyahatimiz başlamış oluyor...

Oyunun en önemli özelliği, etkileyici grafikleriyle beraber gelen mistik atmosferi. Öyle ki Karayip dünyasının korkutucu fantastik öğeleri, yapıma son derece gerçekçi şekilde karşımıza çıkacak. 9 farklı mekanda bulanacağımız yapımda, 26 bölüm olacak. Bu bölümleri 2 farklı karakter ile değişmeli bir şekilde sonlandıracağız. Tabi her biri kendine ait dövüş teknikleri ve voodoo büyüleriyle geliyor.

Korkunç voodoo büyüleri!

Black Buccaneer sadece aksiyon/korku oyunu değil. Öyle ki madalyonun öteki yüzünde macera öğeleri bulunuyor. Bu noktada çeşitli taşınabilir eşyalar da oyuna dahil oluyor. Birbirinden tehlikeli tuzaklardan kurtulmak için kullanacağımız bu eşyalar, kimi zaman korkunç voodoo büyülerini çözmemizde işimize yarayacak, kimi zaman ise geçmemiz gereken bir kapıyı açmamızı kolaylaştıracak.

Gerçek zamanlı ışıklandırmalarına yapımcı WideScreen Games oldukça güveniyor. Öyle ki efektler üzerinde oldukça çalışılıyormuş. Gölge efektleri de yine ışıklandırmalar kadar başarılı olacakmış. Ayrıca başarılı bir oynanış yakalamak için, olabilecek en iyi kamera açıları kullanılmış. Bu yüzden oyunda dinamik bir kamera sistemi bulunuyor.

Ne zaman nerede?

Genel olarak Black Buccaneer için, korku ve macera öğeleriyle donanmış yeni bir aksiyon oyunu geliyor diyoruz. Teknik özellikleri ne kadar başarılı olur, onu yapım elimize geçmeden öğrenmek zor. Şu an için 2006’nın 2. çeyreği gibi piyasalarda olacak olması planlanan yapım için geri sayım başladı. Oyuna dalıp gerçek hayatı unutmayın...
Yorumlar 6
MK Okuru
MK Okuru 27.02.2024 00:02
Kalan Karakter: 300 Gönder
Black Buccaneer
İlginizi Çekebilir