Black Desert Online'ın, Xbox One'a özel olmayacağı kesinleşti.

Furkan Güler
Furkan Güler 27.11.2017 - 10:25
Oyun tek bir konsola hapsolmayacak.

Black Desert Online, sahip olduğu oyuncu kitlesini ülkelerde yerelleştirme yaparak büyütmeye devam ediyor. PC tarafında oldukça fazla oyuncusu bulunan oyun, özellikle Asya pazarında oldukça seviliyor. Diğer MMORPG oyunlarına nazaran farklı dövüş mekanikleri ve dev açık dünyası sayesinde oldukça beğenilen Black Desert Online,  daha öncelerden yapılan açıklamalara göre konsol tarafına da çıkacağı kesinleşmişti. Xbox One platformları için duyurulan oyun, ilk duyurulduğunda "Xbox One'a özel olacak" açıklaması yapılmıştı.

Black Desert Online, PlayStation 4 için de gelebilir

Ancak şimdi ortaya çıkan bilgiye göre Black Desert Online'ın, aynı Tomb Raider markasında olduğu gibi süreli bir şekilde Xbox One'da kalacağı anlaşıldı. Bildiğimiz gibi Xbox One, daha çok Kuzey Amerika ve Avrupa marketlerine hitap ediyor. Asya marketlerinde pek fazla etkili olamayan Xbox One, bu sebepten dolayı Black Desert Online markasını uzun süre elinde tutamayacak.

Diğer bir yandan oyunun ülkemiz için açık beta sürecine giriyor. Yetkililer tarafından açıklanan bilgilere göre, oyunun Efsanevi Paket sürümünü alan oyuncular için açık beta süreci 29 Kasım 2017 tarihinde başlayacak. Bir düşük sürüm paket olan Özel Paket alan oyuncular ise 3 Aralık tarihinde oyuna giriş yapabilecekler. Sınırlı Paket'i alan oyuncular ise 5 Aralık tarihinde oyuna giriş yapma hakkını elde edebilecekler. Son olarak Başlangıç Paketi aldıysanız, oyun sizlere 6 Aralık tarihinde kapılarını aralayacak.

Yorumlar 5
MK Okuru
MK Okuru 11.08.2022 06:26
Kalan Karakter : 300 Gönder
jiyasa
jiyasa 10.05.2018 21:37
xbox one'a geliyormuş gibi şeyler duydum bende.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 28.11.2017 15:24
xbox playtation kaldriacagi bir oyun deil bu 1080 ti ryzen x1800 de bile sehirlerde ve boss fight larda 20 fps lere kadar dusebiliyor keske gelsede pc optimize edilse.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 27.11.2017 12:43
şu oyunda gold satışı olsada yolumuzu bulsak 3-5 ay
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 27.11.2017 11:44
ps gelsinde adam gıbı oynuyalım
Kalan Karakter : 300 Gönder
Black Desert Online diğer konsollara da gelebilir

İlginizi Çekebilir
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×