Black Desert Online İLK BAKIŞ (VİDEO)

Merlin'in Kazanı
Merlin'in Kazanı 26.10.2015 - 12:25
Karakter detaylarıyla göz dolduran oyun
İlgi çekici MMO oyunu Black Desert'a göz atıyoruz. Bakalım oyun beklenileni verebilecek mi?

Yorumlar 18
MK Okuru
MK Okuru 30.01.2023 07:28
Kalan Karakter : 300 Gönder
13
13 26.10.2015 22:09
Bu Ümit adlı arkadaşın eng, donanım, oyun (rpg) bilgisi ve anlatımı biraz zayıf ama böyle samimi bir tarafı var... Yani anlattıklarını hiç dikkate almadığım halde , videolarını izlerken keyif alıyorum. Severken dövmek gibi bir yorum oldu ama işleri büyütmesine sevindim. Hayırlı olsun.

Bu arada BDO Ru tarafında itemleri +15 e kadar bastım , bütün classları 30 lvle kadar denedim. Gittim ekran kartı aldım...ultra 60 fps alabilmek için. Bunların hepsi 10 gün içinde gerçekleşti. Sonuç : Grafikler mmorpg için çok iyi. Fakat oyun o kadar ruhsuz ki ; binlerce hareket eden npc (koşuşturan çoluk çocuk-köylüsü , ineği , balıkçısı , falanı , fındığı & fıstığı)hepsi tırt hacı. Yani anlamsız geliyor oynarken , resmen anlamsız geliyor. Bir de yetmiyormuş gibi EU paralı çıkacak. Kusura bakmasınlar ama nanito. Yani oynamam...bu yorumumu dikkate alıp biraz araştırma yapanlar da oynamayacak. Ya da girip bakınıp çıkacaklar. Yahu bu kadar muhteşem grafik neden arkadaş dedim kendime...bu kadar grafik var , kombolar & skill effectler hepsi şahane ama niye resmen bayıyor , çünkü abartılı yani : Gereksiz kalabalık bir görüntü. Çimenleri , çiçekleri hatta böcekleri bile abartılı. Gözleriniz yoruluyor bu kadar ayrıntı yüzünden. Ekran kartı aldım ama o da ironik. Gittim grafikleri low'a çektim ayrıntılardan kurtulmak için. Bari dungeon olaydı , ya da 3 farklı krallık yerine her oyunun klişesi olan iki ayrı ırk sistemi olsaydı pvp daha canlı , daha güçlü sıradan ama bu kadar muhteşem görselliğe her türlü yedirilirdi. BDO'nun sonunu Archeage gibi görüyorum. KR'de 13 class , ru'da 5 class mevcut. EU'ya 8 olarak çıkacak sanırım...oyunun eu versionunda revizyona gidilmeli kesinlikle. NPC ve skill effectleri biraz daha azaltılmalı. Onun dışında crafting ve kısmen sandbox tarafı iyi. Yani özetle oyunun en büyük kusuru gereksiz ayrıntıları , abartılmış detayları ve göz yorucu grafiği. Yani ben ve benim gibi adamlar oyun oynamak istiyor , oyun aleminde yaşamak değil.
RecLast
RecLast 10.12.2015 13:03
Yorumunuz için Teşekkürler ^^ Yapıcı eleştiriler ile kendimi sürekli geliştirmeye çalıştım ve çalışıyorum bu yüzden tüm yorumları dikkate alıyorum. İngilizce bilgim biraz zayıf doğrudur özellikle bunu geliştirmeye çalışıyorum fakat RPG bilgim konusunda aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Şuana kadar oynadığım yüzlerce MMORPG oyunu beni birçok farklı oyun mantığına alıştırdı ve geliştirdi haliyle bazen kafa karıştırıcı olabiliyor bukadar farklı sistemlerde oynayınca. Ayrıca yenilikci oyunların bazı mantıklarını oturtmakta hala zorlanıyorum bu yüzden bazı videolarımda bildiğim şeyleri anlatmaya çalışmakta zorlanıyorum. Buda zamanla gelişeceğine inandığım birşey. Herşey zamanlada dahada oturacaktır. Yorumunuz için tekrardan Teşekkürler :)
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 26.10.2015 12:47
Şimdi bu oyun ücretsiz mi? Aylık ücretli mi? Onun hakkında bilgi verilmemiş...
RecLast
RecLast 10.12.2015 12:57
Diğer ülkelerde ücretsiz fakat EU ya ücretli geleceği söyleniyor ne yazıkki. Ayrıca TR ye kapatılacağı gibi şeyler dolanıyor. Bilemiyoruz bizde beklemedeyiz :)
MK Okuru
MK Okuru 26.10.2015 15:57
oyun al ve oyna yani Buy to Play , beleş degil ama aylık ödemesi yok en az 120-160 tl verip oynıyacan
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 29.10.2015 00:08
lvl sınırı olmayan oyun ne kadar oynanır. nerd tayfaya hitap eder anca
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 26.10.2015 23:46
1 - MMO lar için grafiği güzel görünen bir oyun
2- 30 GB boyutu görev sinematiklerinden ötürüdür sanırım..
3- f2p bir oyun bazı özellikler için ödeme istiyor.
4- Denemek lazım..
5- Rusça tercüman ile bir ön hazırlık yapılabilir, daha iyi bir sunum hazırlanabilirdi..

(Şuursuz Üye)
MK Okuru
MK Okuru 27.10.2015 17:29
oyun f2p değil b2p yanlış nitelendirme :D öle bildiğin oyunlardan değil dün yayınını izlememişsin belli 30 gb sinematik diyosunda karakter yaratma ekranına ve grafiklerinide görmemişsin belli bunları yazarken ne düşündün acaba :D
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 26.10.2015 23:34
oyun için English Patch var neden bu kadar kastınız ?
Kalan Karakter : 300 Gönder
Black Desert Online İLK BAKIŞ (VİDEO)

İlginizi Çekebilir

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×