Black Mesa: Source

Anıl İşal
Anıl İşal 3.06.2010 - 12:31
Efsane küllerinden doğuyor
Half-Life 2’nin çıkmasının ardından Valve; Counter Strike, Day of Defeat ve Half-Life gibi klasikleşmiş oyunlarını Source motorundan geçirip tekrar satışa sunmuştu. CS ve DoD gelişmiş grafik ve fizik modellemeleri ile oyuncuları büyülerken Half-Life bekleneni verememiş, bu da oyuncuları fena halde kızdırmıştı. İşte bu duruma kızan oyuncuların arasında birbirinden yetenekli programcılar da yer alıyordu. Bunun üzerine güç birliği yapmaya karar veren otuz yetenekli Half-Life fan’ı, Source motorunun tüm nimetlerinden yararlanarak Black Mesa: Source’u geliştirmeye başladı.

Black Mesa Source bittiğinde Steam üzerinden ücretsiz olarak dağıtılacak bir Half-Life 2 mod’u olarak karşımıza çıkacak. Ancak öyle bildiğiniz üç beş harita ve birkaç yeni silahtan oluşan mod’lardan bahsetmiyorum. Bahsi geçen bu mod, 1998 yılında bilgisayarlarımıza konuk olan Half-Life’ın konusuna sadık kalınarak yapılıyor ve Source’un HDR da dahil olmak üzere tüm nimetlerinden yararlanıyor.

Black Mesa yolcusu kalmasın

Yapımcılar BlackMesa: Source’u geliştirmeye başladıklarında oyunda görüp görebileceğiniz her şeyi sıfırdan tasarlamaya karar vermişler. Fakat yaptıkları iş öyle böyle değil, gerçekten takdiri hakkediyor. Çünkü on sekiz koca bölüm, yepyeni karakter ve silah modellemeleri ile oyun içi ses efektleri ve müziklerini sil baştan yapmak oldukça zor ve çaba gerektiren bir iş olsa gerek.

Ancak yapımcılar bunlarla da yetinmemiş yıllardan beri aynı bölümler içinde, gerek tek kişilik gerekse çok oyunculu mod’lar ile zaman geçiren oyuncular için BM: S’a yeni haritalar eklemişler. Bu noktada yapımcıların ısrarla üzerinde durdukları olay ise oyuna eklenecek yeni bölümlerin Half Life’ın konu ve oynanış bütünlüğüne uygun olması için ellerinden gelen her şeyi yaptıkları. Bazı arkadaşların “sanki bir şeyler eksik kaldı” dediğini duyar gibiyim.. Evet, multiplayer'dan bahsediyorum. Oyunda; Death Match ve Team Death Match gibi mod’ların yanı sıra Capture the Flag ve Co-Op gibi yeni mod’lar da eklenecek. Ezeli düşmanımız Nihilant’ı iki kişi pataklamak oldukça zevkli olacağa beziyor.

Enine boyuna

Görünen o ki Black Mesa: Source sıkı Half Life fanlarının da desteği ile en iyi Half Life 2 modifikasyonu olma yolunda sağlam adımlarla ilerliyor. Yetenekli ve azimli yapımcılar, HDR ile gücünü iyice arttıran Source motoru ve Half Life gibi bir klasiği arkasına alan BlackMesa: Source, 2006 yılı içinde PC’lerimize konuk olacak.
Yorumlar 24
MK Okuru
MK Okuru 4.06.2023 18:05
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 31.05.2015 02:23
Cheap True Religion Outlet Uk Most People Thought The Write Speed Was Acceptable
MK Okuru
MK Okuru 16.06.2015 06:24
Hollister Is Calling The Shots
Kalan Karakter : 300 Gönder
Black Mesa: Source

İlginizi Çekebilir

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×