Black Mirror'ın bisikletli bölümü gerçek oluyor

Black Mirror'ın bisikletli bölümü gerçek oluyor

Hakan Hervenik
Hakan Hervenik 2.02.2018 - 11:13
VR ile bisiklet.

Black Mirror'un sevilen bölümlerinden olan Fifteen Million Merits'i hepimiz hatırlarız. İnsanların geçimini sağlamak için pedal çevirdiği ve kazandıkları puanlarla hayatlarını sürdürdükleri bu bölüm, seriyi sevenlerin en başarılı bulduğu bölümler arasında yer almaktadır. Diziyi izlemeyenler olabileceği için bölümün ayrıntılarına fazla girmiyorum. VirZOOM isimli bir VR fitness firması, koltuğunuzdan kalkıp kalorilerinizi sanal gerçeklik ile yakmanızı istiyor. 

Black Mirror'un bisikletli bölümü gerçek oluyor

Massachusetts çıkışlı firma, ürettiği yeni pedallar VR headsetinizi senronize ederek, pedal çevirirken bir yandan oyun oynayabilmenizi sağlıyor. Birden fazla basit VR oyunu geliştiren firma, pedalları çevirirken beyninizi meşgul ederek fitness'ı daha eğlenceli hale getirmek istiyor. "Bunun Black Mirror ile ne alakası var?" sorusunu soranlar ise aşağıdaki videoyu izleyebilir.

Gördüğünüz gibi VR kullananlar yan yana sıralanmış bir şekilde pedal çevirmekte. Ayrıca, Fifteen Million Merits bölümünde pedal çevirenler önlerindeki ekrandan bisiklet oyununa geçiş yapıp vakit geçirebiliyordu. VirZOOM'un internet sitesine göre bu bisiklet, Samsung Gear, HTC Vive, Oculus Rift ve PS VR ile çalışabiliyor. Bakalım, VR daha nerelerde kullanılacak?

Yorumlar 5
MK Okuru
MK Okuru 17.01.2021 12:23
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 4.02.2018 09:45
sorma la aynısı bildiğin o
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 3.02.2018 09:45
O bölümde insanların nasıl sömürüldügü anlatılıyordu insanlar kendilerine vakit ayıramıyorlar sadece yasayabilmek ve basit zevkler için çalışıyorlardı günümüze sağlam bir göndermeydi yani filmin bu bölümüyle alakası yok basit teknoloji haricinde
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 2.02.2018 15:58
tutmaz
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 2.02.2018 14:16
Zaten mevcut teknoloji ile, hiç abartısız, rahatlıkla uygulanabilecek bir bölümdü.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 2.02.2018 13:19
Gercekten çok alakası var
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×