1/2

Black Ops 2 (Özel gösterim)

Black Ops 2 (Özel gösterim)

Murat Halilbeyoğlu
Murat Halilbeyoğlu 19.10.2012 - 22:53
Gittik, izledik şimdi anlatıyoruz
Activision'ın ve Call of Duty serisinin dokuzuncu oyunu olan Black Ops 2 için dün oyunun Türkiye dağıtımcısı Aral Games tarafından özel bir oturuma davet edildik. Activision'dan da bir ekibin olduğu toplantıda, bir tanesi toplantıya özel olmak üzere üç adet video izletildi ve oyun hakkında bir iki ufak detay daha anlatıldı.

Öncelikle kişisel olarak FPS oyunları benim listemde alt sıralarda yer alsa da Black Ops ender sevdiğim FPS oyunlarından bir tanesiydi. Bunun başlıca sebebi ise oyunun konusuydu. Nitekim 60'lı yıllar, soğuk savaş, Küba Krizi gibi konuları ele alan ve özellikle Kennedy suikastına farklı bir komplo teorisi ile değinen bu yönü ile beni kendisine çekmeyi başarmıştı.

Dolayısı ile ikinci Black Ops oyunu düşüncesi beni oldukça heyecanlandırıyordu. Nitekim çoğu insan gibi benim de tahminim ikinci oyunun en fazla 80'lerde yani Soğuk Savaş'ın en "ateşli" olduğu zaman diliminde geçeceği yönündeydi.

Black Ops 2 (Özel gösterim)
Hikaye
Fakat beklenen olmadı ve yeni Black Ops bizleri eski oyundan neredeyse 50 yıl ötesine 2025 yılına götürdü. Gösterim sırasında Acitivision PR'ı Francesca ile yaptığımız ufak konuşmada firmanın da bu konu hakkındaki fikir gelişimini öğrendik.

Treyarch, yeni fikri ile Activision'a ilk geldiğinde açıkçası onlar da epey şaşırmış. Bu derece büyük bir zaman atlama fikri ilk başta Actv.'e de biraz garip gelmiş. Lakin daha sonra oyunun aynı zamanda geçmiş ve günümüzde geçen kısımları olacağını öğrendiklerinde proje akıllarına daha fazla yatmaya başlamış. Zaten firma ürünü gördükten sonra da Treyarch'ın bu işi başaracağından net bir şekilde emin olduğunu da belirtiyor.

Multiplayer
Bizlere toplantıda anlatılan önemli konulardan bir tanesi ise ilk Black Ops'ta oldukça sıkıntı yaşatan multiplayer modu oldu. Firma yetkililerinin açıklamasına göre zaten güçlü bir SP moduna sahip olan oyunun MP moduda çok daha farklı ve güçlü bir yapıya sahip olacağı söyleniyor. Israrla üzerinde durulan nokta ise casual bir oyuncunun bile çok rahat şekilde karakterini oluşturup hızlıca MP modunda oyuna başlayabileceği. Komplike bir yapısı olmasına rağmen oldukça sade ve basit kullanım metodu hem yeni başlayan oyunculara zorluk çıkartmayacak, hem de hardcore oyunculara o "basitlik" duygusunu yaşatmayacakmış.

Ve şov başlar
Bizlere bu özel oturumda üç farklı video gösterildi. Başında dediğim gibi bu videolardan ilki  oturuma özel iken diğer ikisi daha önce internette yayınlanmış olan Singapur ve Los Angeles videolarıydı. Ne yazık ki Activision kural gereği bizden toplantı ve videolar hakkında hiçbir görsel alma imkanı bırakmadı. Dolayısı ile Monsoon adlı videoyu sizlere olabildiğince anlatmaya çalışacağım.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×