Black Ops da tartışmaya yolaçabilir

Özgür Yıldız
Özgür Yıldız 24.09.2010 - 10:57
Call of Duty serisinin yeni üyesi, Medal of Honor gibi tartışmalı olabilir.

Yeni Call of Duty, Black Ops'un geliştiricisi Treyarch'dan Mark Lamia, Soğuk Savaş döneminde geçen oyunda tartışma yaratabilecek şeylerin bulunduğunu söyledi.

Tarihi olayları tekrar yaratmaya çalışmadıklarını belirten Lamia, oyunun halen belli bir kurgusu olduğunu ve farklı zaman dilimlerinde geçtiğini söyledi. Lamia ayrıca Modern Warfare 2 ve Medal of Honor gibi oyunlarla ilgili yapılan tartışmaların haksız olduğunu da dile getirdi.

"Bizim hikayemiz kendisini tartışmalı tarihsel dönemler arasında oluşturuyor. Ancak bunu yapan bir çok kitap ve film de var. Yani oyunları suçlamak yersiz." diyen Lamia, oyunun Vietnam savaşıyla ilgili olmadığını, ancak o dönemde bazı olaylar yaşanırken orada bulunacağımızı söyledi.

Call of Duty: Black Ops, 9 Kasım'da PC, PS3, Xbox 360 ve Wii için raflarda olacak.

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 30.03.2023 08:10
Kalan Karakter : 300 Gönder
Black Ops da tartışmaya yolaçabilir

İlginizi Çekebilir

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×