Black Panther gişede 900 milyon dolar hasılatı geçmeyi başardı

Black Panther gişede 900 milyon dolar hasılatı geçmeyi başardı

Hakan Hervenik
Hakan Hervenik 5.03.2018 - 11:43
Black Panther, Marvel'ın gülü.

Marvel Sinematik Evreni'nin Infinity War öncesi son durağı olan Black Panther, gişede toplam 900 milyon doları geçmeyi başardı. Dördüncü haftasını da lider bitiren film, ABD'de 500 milyon dolar, dünya çapında 400 milyon kazanmayı başardı. Marvel filmleri arasında hızla yükselen Black Panther, bakalım vizyondan çekildiği zaman kaçıncı sırada bitirecek.

Black Panther gişede 900 milyon doları geçmeyi başardı

Black Panther gişede 900 milyon dolar hasılatı geçmeyi başardı

Black Panther kimdir?

T'Challa (Black Panther) bir Afrika ülkesi olan Wakanda'nın kralı T'Chaka'nın oğludur. Wakanda'nın ekonomisindeki en büyük avantaj çok nadir bulunan özel bir metal biçimi olan "vibranyum" çıkartılan madenlerdir. Babası vibranyum madenlerini ele geçirmeye çalışan Ulysses Klaw tarafından öldürülünce T'Challa intikam almaya yemin etti ve madenlere yapılan saldırıyı engellemeyi başardı.

Avrupa ve Amerika'daki en iyi okullarda okuyarak eğitimini tamamlayan T'Challa babasının tahtını teslim almak için geri döndü. Dövüş ve avcılık konusunda sınavlardan geçerek fiziksel yeteneklerini ispatlamayı başardı. Wakanda'nın panter tanrısı olan Black Panther ünvanını aldı. T'Challa'nın yönetimindeki Wakanda modern ve yüksek teknolojiye sahip, fakat Afrika geleneklerine de sıkı sıkıya bağlı bir ülke oldu. T'Challa kendisine yakıştırılan Black Panther adıyla ülkesinin en iyi savaşçılarını yönetip iç ve dış tehditlere karşı ülkesini korudu. Bu sırada Fantastik Dörtlü ve Kaptan Amerika gibi dostlar edindi.

T'Challa, Wakanda ile bağlantılı bir cinayeti araştırmak için New York'a gitti. Yokluğu sırasında Wakanda'da çıkan sivil savaş ve politik yozlaşma yüzünden tahtını kaybetti. Ülkesine geri dönmeyip ABD'de kalan T'Challa kendisine yeni bir kimlik edindi ve Black Panther olarak maceralarına da devam etti.

Yorumlar 2
MK Okuru
MK Okuru 18.01.2021 21:02
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 5.03.2018 16:39
Thor: The Dark World den sonra en kötü Marvel filmiydi. İzleyicinin zekasına hakaret adeta. Sırf siyah edebiyatı yaptığı için (ki yeni veya gerçekten cesurca hiçbir şey söylemiyor) bu kadar şişiriliyor. Kendini beğenmeye zorlamayıp şu filmi gerçekten beğenen, film muhabbeti yapmasın.
MK Okuru
MK Okuru 5.03.2018 19:39
Spiderman Homecoming gibi boş bir filme ''En kötü MCU filmi'' demeyip buna diyorsan asıl sen film muhabbeti yapma.Bir şeyi beğenmediniz diye herkes beğenmeyecek diye birşey yok.
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×