Black Panther, resmi olarak The Avengers'ı geride bıraktı

Black Panther, resmi olarak The Avengers'ı geride bıraktı

Hakan Hervenik
Hakan Hervenik 26.03.2018 - 01:04
Black Panther gişede başarıya doyamıyor.

Black Panther, resmi olarak The Avengers'ı box office'de geride bıraktı. Cumartesi günü sonunda açıklanan rakamlar ile birlikte Dometic Box Office'de 626 milyon dolar kazanca ulaşan film, 623.4 milyon dolar kazanan The Avengers'ı geçmeyi başardı. 2012 yılında vizyona giren The Avengers, uluslararası rakamlarda Black Panther'in hala önünde olsa da arada sadece 290 milyon dolar var.

Black Panther, resmi olarak The Avengers'ı geride bıraktı

Black Panther, resmi olarak The Avengers'ı geride bıraktı

Black Panther kimdir?

T'Challa (Black Panther) bir Afrika ülkesi olan Wakanda'nın kralı T'Chaka'nın oğludur. Wakanda'nın ekonomisindeki en büyük avantaj çok nadir bulunan özel bir metal biçimi olan "vibranyum" çıkartılan madenlerdir. Babası vibranyum madenlerini ele geçirmeye çalışan Ulysses Klaw tarafından öldürülünce T'Challa intikam almaya yemin etti ve madenlere yapılan saldırıyı engellemeyi başardı.

Avrupa ve Amerika'daki en iyi okullarda okuyarak eğitimini tamamlayan T'Challa babasının tahtını teslim almak için geri döndü. Dövüş ve avcılık konusunda sınavlardan geçerek fiziksel yeteneklerini ispatlamayı başardı. Wakanda'nın panter tanrısı olan Black Panther ünvanını aldı. T'Challa'nın yönetimindeki Wakanda modern ve yüksek teknolojiye sahip, fakat Afrika geleneklerine de sıkı sıkıya bağlı bir ülke oldu. T'Challa kendisine yakıştırılan Black Panther adıyla ülkesinin en iyi savaşçılarını yönetip iç ve dış tehditlere karşı ülkesini korudu. Bu sırada Fantastik Dörtlü ve Kaptan Amerika gibi dostlar edindi.

T'Challa, Wakanda ile bağlantılı bir cinayeti araştırmak için New York'a gitti. Yokluğu sırasında Wakanda'da çıkan sivil savaş ve politik yozlaşma yüzünden tahtını kaybetti. Ülkesine geri dönmeyip ABD'de kalan T'Challa kendisine yeni bir kimlik edindi ve Black Panther olarak maceralarına da devam etti.

Yorumlar 6
MK Okuru
MK Okuru 30.10.2020 02:29
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 26.03.2018 18:17
Dometic değil ''Domestic'' yani Box Office'e göre yurt içi satışlardır o, dometic olsa duramazdınız.
Sandora
Sandora 27.03.2018 00:45
Ben domestos diye biliyorum ama!!!
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 26.03.2018 01:27
Bana o kadar reklam yapılsa, koca bir ülke "kralımız çok yaşa" diye tezahürat eder.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 26.03.2018 01:27
Black Panther'in bu başarısının sebeplerinden biri de Avengers öncesi son film olması ve bu sebeple insanların Avengers öncesi heyecanlarını da yansıtıyor aslında bu başarı..Avengers Infinity War gerçekten rekor kırabilir. İnsanlara imkansız gelen bir rekoru egale etme ihtimalini hissediyorum artık.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 26.03.2018 01:08
Hııııh bende günlerdir ne eksik diye düşünüp duruyordum.. Black Panther haberi :D:D:D
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×