Black Panther'in ilk hafta sonu hedefi 165 milyon dolar

Black Panther'in ilk hafta sonu hedefi 165 milyon dolar

Hakan Hervenik
Hakan Hervenik 13.02.2018 - 17:20
Disney'in filmden beklentisi büyük.

Black Panther sonunda vizyona giriyor. Marvel ve Disney'in yoğun reklam çalışmalarının ardından filmden beklenti de yüksek. Disney bu yüzden filmin vizyona gireceği hafta sonu 165 milyon dolar kazanç hedefliyor. Bir çok pozitif geri dönüş almayı başaran film, hayranların dikkatini çekmekte. Özellikle filmin Marvel Sinematik Evreni'nin Infinity War'dan önceki son durağı olması, Marvel hayranlarını filmi izlemeye itecek olan etkenlerden birisi.

Black Panther'in hafta sonu hedefi 165 milyon dolar

Black Panther kimdir?

T'Challa (Black Panther) bir Afrika ülkesi olan Wakanda'nın kralı T'Chaka'nın oğludur. Wakanda'nın ekonomisindeki en büyük avantaj çok nadir bulunan özel bir metal biçimi olan "vibranyum" çıkartılan madenlerdir. Babası vibranyum madenlerini ele geçirmeye çalışan Ulysses Klaw tarafından öldürülünce T'Challa intikam almaya yemin etti ve madenlere yapılan saldırıyı engellemeyi başardı.

Avrupa ve Amerika'daki en iyi okullarda okuyarak eğitimini tamamlayan T'Challa babasının tahtını teslim almak için geri döndü. Dövüş ve avcılık konusunda sınavlardan geçerek fiziksel yeteneklerini ispatlamayı başardı. Wakanda'nın panter tanrısı olan Black Panther ünvanını aldı. T'Challa'nın yönetimindeki Wakanda modern ve yüksek teknolojiye sahip, fakat Afrika geleneklerine de sıkı sıkıya bağlı bir ülke oldu. T'Challa kendisine yakıştırılan Black Panther adıyla ülkesinin en iyi savaşçılarını yönetip iç ve dış tehditlere karşı ülkesini korudu. Bu sırada Fantastik Dörtlü ve Kaptan Amerika gibi dostlar edindi.

T'Challa, Wakanda ile bağlantılı bir cinayeti araştırmak için New York'a gitti. Yokluğu sırasında Wakanda'da çıkan sivil savaş ve politik yozlaşma yüzünden tahtını kaybetti. Ülkesine geri dönmeyip ABD'de kalan T'Challa kendisine yeni bir kimlik edindi ve Black Panther olarak maceralarına da devam etti.

Yorumlar 2
MK Okuru
MK Okuru 22.01.2021 06:24
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 14.02.2018 18:18
Benim hedefimde hemen hemen aynı.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 13.02.2018 18:43
Şu filme yapılan pazarlama taktiği sinirimi bozuyor.''İlk siyahi superhero filmi''.Blade neydi peki ?!?
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×