Black Rock Studios kapanıyor

Murat Halilbeyoğlu
Murat Halilbeyoğlu 1.07.2011 - 13:47
Bu senenin yeni yaprak dökümü
İngiltere, Brighton'da bulunan Split/Second ve Pure oyunlarının geliştirici firması Black Rock Studios, Eurogamer'ın son haberine göre kapanmaya hazırlanıyor.

Firmanın sahibi olan Disney'in mayıs ayında yaptığı duyuruda stüdyonun eleman sayısını düşüreceği belirtilmiş ve sonucunda firmada toplam 40 kişi kalmıştı. Anlaşılan o ki en sonunda bu 40 kişi de fazlalık olarak görülmüş.

Black Rock Studios kapanıyor
Stüdyo ayrıca Split/Second'ın ardından gizli bir projede çalışıyordu. Şu anda ise projenin iptal mi edileceği yoksa başka bir stüdyoya mı devredileceği bilinmiyor.

Bazı kaynaklardan alınan bilgilere göre stüdyonun kapanma sebebi, Disney'in Black Rock'ın altından kalkabileceği birçok oyunu dış kaynaklı yaptırmasından kaynaklanıyor. Kısacası sebep; başarısız yönetim.

Bu acı haber Brighton'daki çalışanlara dün iletildi. Stüdyoda yapılan daha önceki işten çıkartmaların ardından eski Black Rock çalışanları Roundcube Entertainment ve ShortRound Games adında iki yeni stüdyo kurmuşlardı.

Tüm çalışanlara bol şans diliyoruz.
Yorumlar 6
MK Okuru
MK Okuru 27.01.2023 18:36
Kalan Karakter : 300 Gönder
Black Rock Studios kapanıyor

İlginizi Çekebilir

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×