BlackSite: Area 51

Berk Iybar 3.06.2010 - 12:31
Gizemli bölgede yaratık avı devam ediyor.
51. Bölge olarak bilinen uzaylılarla nam salmış gizemli bir yerin oyun yapımcıları için ilham vermemesi düşünülemezdi. Özellikle aksiyon bir yapımda işin içine biraz da hayal gücü girdiğinde yaratıklar, kontrol edilemeyen krizler ve müthiş çatışmalar kaçınılmaz. İşte böyle bir hengamenin içinde başlıyor BlackSite: Area 51'in demosu. Gök gürültüleri ve sağanak bir yağış altında tam teçhizatlı üç asker, Rachel isimli bir bölgeyi araştırmaya gidiyoruz. Belki bir kurtulan vardır ümidiyle gittiğimiz bölgede işler çığırından çıkmış ve yaratık istilası almış başını gitmiş.

Ağırlıklı olarak benzin istasyonunda geçen demoda grafik motorunun patlamalar konusuna verdiği ağırlığı görüyoruz. Öncelikle her türlü cam çatışma sırasında inebiliyor. Bunun üzerine varil ve araçların patlaması da son derece güzel. Bir de üstüne eklenen başarılı yağmur efektleri ve kasvetli atmosfer bütünlük oluşturuyor. Görsel olarak Gears of War'u geçmesi beklenen bu yapım bizce şu an için o seviyede değil. Ancak karşılaştığımız dev yaratıklar ve mutant askerler oldukça başarılı. Bu açıdan oyun Playstation 3'teki Resistance: Fall of Men'i hatırlatıyor. Özellikle Doom sayesinde böyle karanlık oyunları iç mekan ve koridorlarda oynamaya alışık olduğumuz için klostrofobiden kurtulup açık alana geçmek oyuncuların hoşuna gidecek. Gördüklerimizden çıkardığımız kadarıyla büyük meydan çatışmaları ve çok sayıda düşman bizleri bekliyor olacak.

Silah olarak demoda fazla bir seçenek yok. Mark 23 model tabancamızın yanında M4 taramalı tüfek ve el bombası mevcut. Çatışmalarda emin olun ki etraf mermi gölüne dönüyor. Hem silahlar hem de efektler oldukça kaliteli duruyor. Bunun dışında adamlarınıza da gitmeleri gerek yönü belirleyerek çatışmaya yön verebiliyorsunuz. Ancak adamlarınızın etkisiz olması ve taktik olarak size birşey katmadığını söylemek durumundayız. Yine elinizde silah tek adam olarak düşmanları alt etmeniz gerekiyor.

PC ve Playstation 3 için de hazırlanan Area 51 bol çatışmalı bir aksiyon olacağının sinyalini şimdiden verdi. Günümüzün yükselen değeri Ghost Recon ve Rainbow Six gibi taktik ağırlıklı saldırı oyunlarının yanında biraz eski usul kalsa da oyunun güçlü bir potansiyeli olduğu gerçek. Oyunun tam sürümünde çeşitli internet oyun modlarının olacağı yapımcılar tarafından onaylandı. Tek kişilik görevlerin sıkıcı olması durumunda internet ortamı başarılı bir kurtarıcı olabilir. Şu an için maalesef oyunun yeni birşey sunmaması onu sıradanlık sınırından kurtaramıyor.
Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 21.07.2024 12:30
Kalan Karakter: 300 Gönder
BlackSite: Area 51
İlginizi Çekebilir