1/3

BlackSite Area 51

Akhun Aktosun
Akhun Aktosun 3.06.2010 - 12:31
Oyunun çıkmasına sınırlı günler kala, Midway yetkilileri sorularımızı cevapladı.

Tam olarak BlackSite’ın çıkış tarihi nedir?

BlackSite, kasım ayı içerisinde Avrupa’da piyasaya çıkıyor. PS3 versiyonu ise ufak bir gecikme ile 2008’in ilk çeyreğinde oyuncularla buluşacak.

Takım-oyunu özelliği ile ilgili sorunlar çözüldü mü?

Xbox 360’ın final sürümünde maalesef oyunun co-op modu yer almayacak. Fakat co-op dışındaki 3 farklı çoklu oyuncu modu hala mevcut. Bunlar Team Deatmatch, Capture the Flag (bayrak taşıma) ve Abduction (esir alma) modları. Ekranın ikiye bölünüp o şekilde takım oyunu oynanması hiçbir zaman planlanmamıştı.

Genel olarak BlackSite hakkında fikirlerinizi belirtebilir misiniz?

Blacksite, hızlı oynanışıyla konuya direkt olarak giren, araçlarla etkileşim içerisinde olabileceğimiz ve ortalığı yıkıp dökebileceğimiz bir oyun olacak (temelde Stranglehold teknolojisine dayalı)

Oyunda hikayeye ağırlık verilmiş durumda. Hikaye içerisinde yer alan kişilerin hepsinin sağlam karakteristik özellikleri var. Grayson, Ambrose, Somers oyun boyunca bizlerle olacak diğer Delta ekibi üyeleri. Noa Weis, Orta-Doğu’da görev almış bir uzman. Oyunda bazen tek başınıza, bazen de ekip olarak ilerleyeceksiniz.

Ekibimiz ile nasıl bir etkileşimde olacağız?

Bir tuşa basarak ekibimize vereceğimiz komutların listesine ulaşabileceğiz. İçeriği oldukça geniş olan bu listede yardım istemekten, kapıları açmalarını söylemeye kadar bir çok komut yer alacak.

Ekibin moral anlayışı nasıl olacak

Oyunda “Ekip Morali” diye adlandırdığımız bir yapay zeka sistemi yer alıyor. Bu system eki üyelerinin sahip oldukları morali size gösterecek. Ekibinizin morali ekip üyesinin çatışmadaki performansına dayalı olacak. bir hedefi vuramadıysa morali düşecek. Aynı zamanda morali düştüğü için de daha zor vuracak. Bu moral sistemi çok göze batmayan ama oynanışa direkt etki edecek bir sistem olacak.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×