Blade 2

Yağız Hoş
Yağız Hoş 3.06.2010 - 12:31
Bizim gündüzgezen Wesley Snipes, Xbox ve PS2'deki vampirler için tekrar döndü.
Platformlar PlayStation 2, PlayStation 2
Blade 2
  • Yapımcı - Yayıncı Muckyfoot - Activision
  • Çoklu Oyuncu: Yok
  • Oyun Türü: Aksiyon
Merlin Puanı 52
Artılar -
Eksiler -

Geçen aylarda sinemalarımızda gösterime girmiş ve vampirseverleri mest etmiş olan filmin ikinci oyunu sadece konsolcular için piyasada. Hani derler ya PC'ci hayranları için üzücü ama oyun sadece konsollarda çıkacak '' bende şunu söylüyorum; Ey! PC sahibi vampirseverler bu oyun tam bir rezillik sakın üzülmeyin:).

Var mı böyle vampirlik adam gündüz geziyor

Oyunun yapımcı firması Mucky Foot. Yani şu Urban Chaos ile Startopia'yı yapan firma(başka oyunları yok zaten). Aslında ben oyunun firmasını Blade 2 'nin Screenshot'larını görünce anlamıştım ayıptır söylemesi. Çünkü oyun Urban Chaos ile aynı. Urban Chaos'daki grafik motoruna sadece vampirlerin ve Urban Chaos'da ki ana karakter olan D'arci Stern (Var mı böyle araştırmacı akrabanız? :)) yerine bizim gündüzgezenin konulduğunu düşünün. Neyse bırakalım bu konuyu da oyunu dönelim. Bu gündüzgezenin işinin ne olduğunu hepiniz az çok biliyorsunuz. Yarı vampir olmasına rağmen kendisini insanları vampirlerden korumakla görevlendirmiş bir yarı insan. Oyunun konusu film ile eşdeğer orantıda ilerlediği için ayrıntıya fazla girmiyorum. Kısaca yeni bir vampir türü ortaya çıkıyor ve bunların en büyük özelliği de diğerlerine göre daha hırçın olmaları. Öyle kolay kolayda ölmüyorlar, bıçakmış, silahmış hiç biri yaramıyor. Yarasa da bunlar 100-200 tane değil milyonlarca.

Film idare eder, oyun berbat

Ben ne dersem diyeyim oyunu bir rafta gördünüz mü almamanız neredeyse imkansız. Özellikle de vampirsever veya Blade hayranıysanız... O bayıldığınız film posterindeki Wesley Snipes'ın o ünlü el kesen kılıcını yere doğru yönelterek tuttuğu resim her iki konsoldaki (Xbox, PS2) oyunun kapağına da böyle lanse edilmiş. Bana kalsa oyun içindeki pardon dışındaki :) tek artı bu. Yani oyunu alırsanız gelen misafirlere sadece kapağını gösterin sakın oyunu açmayın :).

Blade 2 aynı PSX'te çıkan ilk oyun gibi yine arcade tarzı bir şekilde ilerliyor. Oynayanlar bilirler ilk oyun grafiklerden oynanışa kadar her yönden oldukça kötüydü. Ama 32 ve 128 bitlik iki sistem birbirine oranlanınca 32 bit yani PSX'teki oyunun grafikleri bile daha başarılı sayılabilir. Öyleki ben oyunun Xbox sürümünü oynamış olmama rağmen grafikler son derece kötüydü. Oyunun PS2 versiyonunun grafikleri de edindiğim bilgiler kadarıyla Xbox sürümünden geri kalmayacak şekilde kötüymüş.

Bıçağın iki yüzü mü yoksa oyunun iki yüzlülüğü mü?

Oyunda, filmde bulunan neredeyse her silah bulunuyor. Elkesen kılıcı, pompalı tüfek, şu ilginç ip bunlardan birkaçı. Oyundaki işimizde önümüze gelen vampirleri veya diğer karakterleri bu öldürücü aletlerimizin vasıtası ile kesmek! Ayrıca karakterimiz el ve ayaklarını da kullanıyor ancak Spider-man vari şekilde tek tük hareketlerimiz bulunuyor. Arada sırada o kel kafalı yaratıklarla da(adını unuttun şimdi) karşılaşıyoruz.

30, yazıyla otuz! satırdır bahsettiğim gibi oyunun grafikleri 1998'den kalma. Ya neden Blade gibi sert bir oyunda insanları basık vücutlu, tatlı yanaklı ve tombiş yapmayı caiz! görmüşler anlamadım. Dış modeller güzel olsa derdik ki herhalde oyunu tatlı matlı yapmaya çalışmışlar ama onlarda pek iyi değiller. Hele bir koşması var Wesley Snipes görmesin! Kameraları sorarsanız onu da biraz uydurmuşlar gibime geldi. Mesela adamı ensesinden yakaladığınız zaman Slow Motion'a geçiliyor ve kamera güzel bir açı yakalıyor. Ayrıca kamera dövüş esnasında 360 derece dönebiliyor. Ayrıca bir şey daha var size gerekli olan envanterileri yerden ''boing'' sesiyle birlikte topluyorsunuz. Neyse biz buralarda daha çok oyalanmayalım ve seslere geçelim, dört kanallı Surround sesler ve müzikler idare eder diyeyim.

Eee peki elimizde ne var şimdi?

Bir kere başta Activision bu oyun Mucky Foot'a vermeyecek, kendi işini kendi yapacaktı. Oyun hem çok sıkıcı hem de çok çocukça. Bunlara karşılık oyuna Mature verilmiş:). Sonuç olarak Blade delisi değilseniz bu oyundan uzak durun, piyasada çok daha iyi oyunlar var.

Yorumlar 7
MK Okuru
MK Okuru 5.08.2021 12:59
Kalan Karakter : 300 Gönder
Blade 2

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×