Blizzconline 2022 iptal edildi!

Murathan Özlü
Murathan Özlü 26.10.2021 - 21:55
Şubat ayında, çevrimiçi gerçekleşeceği duyurulan Blizzconline 2022 iptal edildi ve yayınlanan açıklamada, Blizzcon için yeni bir konsept planlandığı belirtildi.

Ancak Blizzconline 2022 iptal edildi. Blizzard, geçtiğimiz senenin Kasım ayında gerçekleşmesi gereken Blizzcon'u 2021 Şubat ayına ertelemişti. Hatta etkinlik, online şekilde BlizzConline 2021 adıyla gerçekleşmişti.

Oyun dünyasının önemli etkinliklerinin pandemi sebebiyle ertelenmelerine ya da online gerçekleşmelerine alıştık. Ancak 16 yılın ardından ilk kez bir yılı Blizzcon'suz geçireceğiz. 

Blizzconline 2022 iptal edildi

Blizzard, Blizzconline 2022 iptal duyurusunda bu kararın çok zor ama alınması gereken bir karar olduğunu belirtti. Blizzcon'un, Blizzard oyuncuları için artık neredeyse bir ritüel olduğunun farkında olduklarını belirten firma, bu aşamada enerjilerini bir fuara ayırmak yerine geliştirici ekiplerine destek olmak ve oyunlarını geliştirmeye ayırmanın daha doğru bir hamle olacağına karar vermiş.

Blizzconline 2022 iptal

Blizzard, etkinliğin iptal edilmesinden kazanılan zamanda, Blizzcon formatının ileride neye benzeyebileceğine dair planlama yapılacağını belirtiyor.  "İlk Blizzcon bundan 16 yıl önce gerçekleşmişti ve o günden beri değişen çok şey oldu. En önemlisi de oyuncular ve toplulukların bir araya gelip, bir şeylerin parçası olduklarını hissetme yöntemleri değişti." diyen Blizzard, Blizzcon'un yeni formatının güvenli ve kapsayıcı hissettirmesine odaklanacak.

Açıklamanın sonunda bir konuya açıklık getirmek istediklerini belirten Blizzard, Blizzconline 2022 iptal edilmiş olsa dahi oyunların geliştirilme aşamasında bir aksama yaşanmadığını tekrar belirtti. Firma, heyecan verici bir sürü duyuruları olduğunu belirtiyor.

World of Warcraft açısından konuya bakılacak olursa, Blizzard zaten Blizzcon'a denk gelmeyen dönemlerde  Twitch yayınları ile yeni patchleri duyuruyoru. Ancak Blizzcon'suz bir, hatta 2 yıl geçirme ihtimali düşünülünce, World of Warcraft'ın gelecek eklenti paketi de bir oyun fuarı sırasında değil, Twitch yayını ile duyurulacak gibi görünüyor.

Yorumlar 4
MK Okuru
MK Okuru 2.12.2021 07:06
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 27.10.2021 00:31
Bir geminin batışını izliyoruz
MK Okuru
MK Okuru 27.10.2021 15:54
Adamlar blizzcon erteledi diye batıyor mu oluyor? Oğlum size ne işiriyolar lan? Beyniniz ölmüş
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 27.10.2021 03:29
En son yaşanan olaylardan sonra izlemeye gelicek olan bazı kişilerin,olayla ilgili sorular sormasını tahmin ettikleri için,ortamı sogutma yöntemi.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 26.10.2021 22:34
Tamam inandık.
Kalan Karakter : 300 Gönder
Blizzconline 2022 iptal edildi!

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×