Block Constructed Turnuvası

Aybek Andican
Aybek Andican 3.06.2010 - 12:31
Türkiye’de, ilk Block Constructed turnuvasy yapyldy. Bu bence Magic için atylmy? büyük bir adym. Daha önce Türkiye’de böyle bir turnuva yapylmamy?ty. Bu tip bir turnuvanyn ilkine katylma ?erefine bende eri?mi? oldum.
Herkese selamlar!

Yazıma başlamadan önce takım arkadaşım Can Demirel’i tebrik ederim. Kendisi bir IBC (ben katılamadım) turnuvasında birinci olarak kendini kanıtlamış oldu ve bana büyük bir jest yaparak birinciliğini bana hediye etti (Valla çok yardımcı oldum çocuğa IBC’den bir haberdi.) Bende bu birinciliği ve bu yazımı çok sevdiğim bir kişiye armağan ediyorum (İsim falan yok o kendini bilir. Zaten söylerim ben ona. Ama şimdi ona birincilik hediye etmek lazımdı. Can çok şanslısın yaw. Ben katılsaydım kim birinci olcaktı?)

Bence bu ay gerçekleşen en önemli olay, Seventh Edition ve Apocalypse boosterlarının GÜMRÜKTEN ÇEKİLEREK, PİYASAYA SÜRÜLMELERİ VE APOCALYPSE PRE-RELEASE’nin yapılması oldu. Artık bu konu hakkında daha fazla konuşmanın gerekli olmadığını düşünüyorum ve bunu konuyu geçiyorum. Zaten eminim ki sizler bu konuda yapılan istismarları (distribütör) ve saçmalıkları biliyorsunuz.

İkinci önemli konumuz ise Türkiye’de bir ilkin gerçekleşmesi oldu. Türkiye’de yukarıda bahsetmiş olduğum gibi Block Constructed turnuvası yapıldı. Bu bence Magic için atılmış büyük bir adım. Çünkü daha önce Türkiye’de böyle bir turnuva yapılmamıştı. Bu tip bir turnuvanın ilkine katılma şerefine bende erişmiş oldum. Zaten şimdi size o turnuvanın raporunu yazacağım:

İlk olarak turnuva Saklı Kent Cafede yapıldı. Katılımcısı sayısı 13 gibi kısıtlı bir sayıda kaldı. Ancak katılımcı sayısının az olmasına rağmen Türkiye genelinde bir çok iyi oyuncu bu turnuvaya ilgi gösterdi. Şimdi ise turnuva bilgileri:

Yer: Saklı Kent Cafe
Katılım: 13 kişi
Turnuva tipi: IBC

Ne yazık ki bu turnuvaya katılmadan önce çok büyük bir hata yaptım. Türkiye’de hiç domain adını vermiş olduğumuz deste oynanmaz dedim. Bunun üzerine agresif ve hızlı destelere karşı kullanımı bire bir olan Goblin Trenches destesini tercih ettim. Fakat tabi turnuvada 5 Domain destesinin olduğunu görünce de hatamı anladım. Şimdi ise maçlarım.

Aras Şenyüz Domain

Kendisi ilk rakibimdi. Açıkçası bence pek de iyi bir eşleşme değilmiş. Çünkü destesinin Domain olduğunu öğrendiğimde bayağı kötü hissettim.

1. Oyun: İlk oyun mana screw oldum. Sebebi bir arkadaşımla sır olarak kalacağı için bahsetmek istemiyorum. (Ahmet!) Destesi zaten bana ters bir deste bir de ben mana screw olunca ilk oyun çabucak bitti.

2. Oyun: Evet bu oyunda da mana screw oldum. (Ahmet! Yaktın beni) Neyse sonra bir Fact or Fiction atarak kurtarır gibi oldumsa da, yenmek de zorlanmadı.

0/0/1

Eda Bilsel B/R/W/G beatdown

Bence Eda Bilsel’de Türkiye’nin sayılı oyuncularından biri. Ancak onun agresif bir deste ile oynadığını bildiğim için, içim rahattı.

1. Oyun: İlk oyun ben başladım (Mana screw olmadım). Onun açtığı yaratıkları Exclude ve Repulse ile savuşturdum. Sonra ise direct damageler ile onun canını düşürmeye başladım. Zaten Prophetic Bolt çok avantajlıydı. Tabi her attığım bir Prophetic Boltta bir Prophetic Bolt bulmam çok büyük şanstı. E ben 4 Prophetic Bolt’u da atınca life’ı 4 kaldı. Daha öncede 1 Fire/Ice atmıştım. Life’ı 2 kalmıştı. Sonra elimdeki Urza’s Rage’i oynadım ve rahat bir galibiyet aldım.

2. Oyun: Bu oyun sidedan tüm Goblin Trenchesleri çıktım ve yerlerine Powerstone Minefield girdim. Bu değişiklik üzerine tabi ki Lightning Angel’da girmem gerekiyordu ve öyle yaptım. Başlangıç elimde Rout olduğu için rahattım. Hiçbir yaratığını counter etmedim ve lifeım 12 iken Rout attım. O da bunu daha önceden fark ettiği için elinde yaratık tutmuştu. Rout’u attığımda tap outtum ve böylece çok rahat bir şekilde bir yaratık açtı. Ondan sonraki tur ise ben o kartı repulseladım. Bundan sonra ise büyülerini counter etmeye başladım ve manamın yettiği kadar direct damage oynadım. Life’ını 12’ye düşürdüğümde elimde 1 Angel bir Bolt ve bir Rage vardı. O tur Lightning Angel indim ve ona üç vurdum. Life’ı 9 kaldı. Sonra tur bana gelmeden tap out kalmayı göze alarak bir Bolt attım. Life’2 5 kaldı. O da bunun üzerine Lightning Angel’ıma iki tane Rage attı. Peki dedim ve yaptığı da doğruydu. Neyse Bolt sayesinde ilk 4 karta baktığımda ne göreyim. Bir BOLT daha (destedeki son bolttu.) Onu elime aldım. Gayet normal bir şekilde ona bir bolt attım life’ı 1 kaldı ve o an bana “Fire/Ice var mı?” dedi. Bende “Hayır yok” deyip elimde ki Urza’s Rage’i oynadım ve oyunu kazandım.

1/0/1

Emre Can Domain

Bu Emre Can’ın ilk turnuvasıydı ve heyecanlı olduğu her halinden belliydi. Rahattım. Ancak kötü bir sürprize karşı da temkinliydim.

1. Oyun: İlk oyun her yaptığı büyüyü counter ettim ve Goblin Trenches açarak oyunu kazandım.

2. Oyun: Sideboard’dan sadece Mask of Intolerance girdim. Oyun boyunca sadece bir Mask of Intolerance açtım. Bu karta bir çözüm bulamadı ve kaybetti.

2/0/1

Vedat Özfresko Domain

Yani olacak iş değil dememek elde değil. Turnuvada 13 oyuncudan 5 domain var ve ben üçüyle oynadım. Yani bu kadar şanssızlık olmaz. Artı bu maç çok önemliydi. Çünkü bu maçı kazanmam durumunda Top-4 yapacaktım.

1. Oyun: Karşımda Domain vardı. Ne yapabilirdim ki. Direct damage kartlarının hepsini ona vurarak kazanmaya çalıştım. Ama tabi ki kazanamadım.

2. Oyun: Bu oyunda bundan farksız olmadı ve Top 4 hayallerim suya düştü.

2/0/2

Neyse sonuç olarak beşinci olabildim. Ancak turnuvadan beklentim daha iyi bir sırada bitirmekti. Artık bir daha ki turnuvaya demekten başka bir şey diyemeyeceğim. Artı bu beşinciliği de o başta belirttiğim kişiye armağan ediyorum (abartıya kaçtım)

Bu aylık yazım bu kadar. Eğer herhangi bir sorunuz olursa mailim yukarda bir yerde oradan bakabilirsiniz. 1-2 hafta içinde Türkiye’de Pre-Release yapılacak. Bence kesinlikle katılın. Sonuç olarak en kötü ihtimalle 1 Pre-Release kartı almış olursunuz. Artık huzurunuzdan çekiliyorum.
Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 27.11.2022 05:28
Kalan Karakter : 300 Gönder
Block Constructed Turnuvası

İlginizi Çekebilir
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×