1/11

Blood Omen 2

Can Kara
Can Kara 3.06.2010 - 12:31
İçerdiği kan miktarı ile Show Tv Ana Haber Bülteni' ni bile kıskandıracak oyunun tam çözümü karşınızda.

Oyunun tam çözümün geçmeden önce şunu söylemeliyim ki “Raziel” ve “Kain” karşılaşırsa ben Kain’in tarafında olmak iserim. Çünkü bu adam çok acımasız ve kötü...Bu nedenle kötü adamı oynamak isteyenler Kain’i rahatlıkla seçebilir.Vampire ire redemption oyunundan sonra belkide beni etkileyen çok güzel oyunlardan biri. 

Oyunun oynanabilirliği aslında çok zor değil.Sadece oluşturulan bilmeceler ve düşmanların sayılarının fazla olması oyunun biraz uzamasına sebep olmuş. Girdiğiniz her odadaki nesneye dokunmaya çalışın özellikle de tıkandığınız bölümlerde. Bu sayede şans eseri bile ipuçları bulabilirsiniz. Dahası, oyunun son bölümlerine doğru oyundaki düşmanları yenmek gerçekten çok zor. Bunun için ölümcül büyülerinizi kullanmaktan asla çekinmeyin. Misti kullanabildiğiniz heryerde kullanmaya çalışın. Ayrıca son bölümlere doğru aldığınız berserk ve son büyüyü de sık sık kullanmanızı tavsiye ederim. Oyunda yere her işaret bıraktıktan sonra hemen oyunu kaydedin çünkü tekrar karşınıza ne çıkacağı aslında hiç de belli değil.

Bunlardan farklı olarak oyunda kullanılan bazı ses ve grafik elemanları bana biraz Shadowman’i hatırlattı....Bunu söylemeden geçemeycem...Blood Omen 2’de, oyuna zevk katan bazı karanlık güçlerimiz var. Önce biraz onlara değinip sonra tam çözüme geçmek istiyorum.

Karanlık Güçler(Dark Gifts):

Mist: Sis olan yerlerde. Düşmanlarınızın arkasından yaklaştığınızda düşmanınızın üzerinde bir iskelet kafa gözükecektir. Bu durumda action tuşuna basarsanız, Kain ölümcül bir hareket yapıyor. Bu hareketi farklı silahlarla yapın bu sayede çok farklı hareketler görebilirsiniz.

Fury: Özellikle dövüşürken savunma yapıp üst taraftaki Rage Bar’ın yani kızgınlı kçubuğunun artığını göreceksiniz. O çubuk yanıp sönünce z tuşuyla rakibinize çok daha güçlü bir vuruş gücüyle vuruyorsunuz.

Jump: Yine z tuşuyla karşıay zıplama ve ayni zamanda düşmanlarınıza zıplayarak vurma olanağı sağlıyor. Bu özelliği kullanırken hedefin mavi yada kırmızı olması gerekli..

Charm: İnsanların beynine girip onları yönlendirmek biraz zevkli olsa gerek. Bu zevke erişmek için bu özelliği çekinmeden kullanın. Bunu kullanırken beyaz halkanın kişilerin üzerindeyken büyümesi gerekir.

Berserk: Bu özellik gerçekten çok etkileyici olmuş. Yine kızgınlık çubuğunuz tam olarak dolunca z tuşuna basarsanız Kain pençeleriyle karşısındaki adama birkaç seri pençeyle vurup onu son bir aparkat hareketiyle havada uçuruyor. Deneyin çok keyif alacaksınız.

Telekinesis: Bu özellik uzakta bulunan düşmanlarınıza vurmayı ve bazı mekanizmaları uzaktan çalıştırmanınızı sağlaycaktır.

Immunale: Yine dövüş esnasında savunma yaparak kızgınlık çubuğunuz yanıp sönmeye başlarsa z tuşuyla karşıdaki düşmanınızı tek bir harekette öldürmenizi sağlayacaktır.

Evet koltuğumuza yaslanmış sıkı bir oyuna başlamak için heyecanlanıyorsak artık başlayabiliriz demektir.

Chapter 1: The Slums
İlk bölüm daha çok hareketleri öğrenmek amacıyla hazırlanmış bir bölüm. Umma adındaki dişi vampir ne türde yetenekleriniz olduğunu farketmeniz için yollanmış birisi. Oldukça etkileyici bir görünüme sahip. Önce şunu belirteyim, bu oyunda tıpkı öteki Eidos oyunlarında olduğu gibi oyunu istediğiniz yerde save edemiyorsunuz. Oyunun belirli bölümlerinde oyunu kaydedebilmek için yere bazı işaretler bırakmanız gerekli. Havada uçuşup dönen beyaz işinları göreceksiniz. O noktada yere işaretinizi bırakıp oyunu save edebilirsiniz. Sonra ilerleyin burada her yapmanız gereken hareketleri aslında Umma size anlatıyor. O nedenle bu bölümle ilgili pek fazla bişey anlatmaya gerek yok bence. 

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×