Bloodborne'ın yaratıcısı oyunun neden 30fps olduğunu açıkladı

Emin Çıtak
Emin Çıtak 8.12.2014 - 17:25
Sebep: Teknik sınırlamalar
PlayStation Experince ve The Game Awards'ın yıldızlarından birisi de Bloodborne'du. Oyunun yaratıcısı Hidetaka Miyazaki tarafından bizzat gösterilen oynanış görüntülerinde dikkatleri çeken bir şey vardı: Fps düşüşü.

İlginç bir şekilde oyunun neden 30 fps olacağının cevabı direkt olarak Miyazaki'den geldi. Kendisine bu konu hakkında sorulan soruya dürüst bir biçimde cevap vermiş."Bu zor bir soru. Söyleyebileceğim tek şey, bunun sebebinin teknik kısıtlamalar olduğudur. Kaldı ki biz en başından beri 60fps gibi bir hedef koymadık."

Aslına bakarsanız oyunun ilk oynanabilir versiyonları sabit bir fps oranına sahip değildi. Yani 30fps gibi bir sabitlik söz konusu değildi. Oyun özellikle Gamecom sırasında, raporlara ve oynayanlara göre yer yer düşmeler yaşıyordu. Şu an ise oldukça stabil bir performans sunuyor çünkü Bloodborne için 30fps kilidi konmuş durumda.

Yorumlar 9
MK Okuru
MK Okuru 16.10.2021 11:13
Kalan Karakter : 300 Gönder
Bloodborne'ın yaratıcısı oyunun neden 30fps olduğunu açıkladı

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×