BomberFUN

Erdinç Yılmaz
Erdinç Yılmaz 3.06.2010 - 12:31
Eski günlerin anısına, bombacı geri döndü
Platformlar PC, PC
BomberFUN
  • Yapımcı - Yayıncı Lightbrain - Lightbrain
  • Çoklu Oyuncu: Var
  • Oyun Türü: Bulmaca
  • Sistem Gereksinimleri
Merlin Puanı 75
Artılar -
Eksiler -

Eski günlerin anısına, bombacı geri döndü

Bombacıyı hatırlayabildiğim kadarı ile yaklaşık 10 yıl önce amigada oynamıştım. İlk seferinde o yılların verdiği haz ile oyuna hayran kalmıştık. Arkadaşlar ile toplanıp "en çok ben ilerledim oyunda" diye konuşmalar yapardık. Aslında o dönemlerde oynaması gayet basit ancak sizi başına çivileyen çok fazla oyun vardı. Amacımız gayet basit. Bombayı bırak ve kaçabildiğince uzaklaş. Sizin alevli toplarınız ile yanmak isteyen sapıtık karakterler, patlattığınız duvarlardan çıkan hediyeler de cabası. Yıllar geçtikçe bombacı da gelişti, büyüdü hatta 3 boyutlu oldu.

BomberFUN çoğumuzun bildiği bombacının milenyuma girmiş hali. İlk oyuna bakarsanız tabiki bir çok yenilik var ama çoğu yenilik görsellik üzerine. Oynanış ve amaç aynı. Seçebileceğiniz tip tip karakterler ve oynamanızı bekleyen onlarca bölüm var. Mantık burada biraz değiştirilmiş. Oynayabileceğiniz bölümlerin hepsi açık. İstediğiniz yeri oyuna başladığınızdan itibaren oynayabiliyorsunuz. Bir diğer değişiklik ise o sapıtık karakterlerin olmayışı. Karakterler yerine ya bilgisayarın yönettiği diğer oyuncuları ya da arkadaşlarınızı öldürüyorsunuz. E boşuna milenyumun bombacısı demedik. Oyun doğal olarak multi-player destekliyor. Aslında BomberFUN tamamen multi-player olarak tasarlanmış diyebilirim. Kendi halinizde oynadığınızda bir süre sonra sıkıcı oluyor. Hele hele bütün bölümlerin başlangıçta size verilmesi ve ilerme olmaması sizi multi-player oyuna itiyor.

Grafiklerdeki değişiklik gerçekten şaşırtıcı. Özellikle bombaların patlaması çok gerçekçi olmuş. Bir çok bombayı arka arkaya koyduğunuzda çıkan patlamalar ağır çekim ile gösteriliyor ve bu oyuna daha değişik bir hava katıyor. Bölüm başlangıcındaki mekan tanıtımı da hiç fena sayılmaz. Kameranın mekan etrafında dönerek çevreyi tanıtması etkileyici. Oyunda küçümsenmeyecek bir grafik motoru kullanılmış. Yüksek çözünürlüklere çıktığınızda eğer ekran kartınız yetersiz kalırsa yavaşlamalar oluyor. Sesler ve müzikler de oyuna uygun olarak sizi gaza getirecek cinsten.

Son Sözler:

BomberFun Single-Player olarak belki çok zevkli bir oyun olmasa da Multi-Player olarak vazgeçilemeyen bir oyun. Hele hele çoklu partilerin değişmez oyunu. Grafik sistemi başarılı. Özellikle patlamalar ve haritalar iyi. Buna karşın tüm özellikleri açmazsanız düşük sistemlerde de oynayabilirsiniz.

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 29.09.2022 04:18
Kalan Karakter : 300 Gönder
BomberFUN

İlginizi Çekebilir
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×