Boston Dynamics'in sevkiyat robotu görücüye çıktı

Ahmet Özçilingir
Ahmet Özçilingir 30.03.2019 - 15:53
Koli robotu Handle

Boston Dynamics'in sevkiyat robotu görenleri adeta şaşkınlığa uğratıyor.  Boston Dynamics sevkiyat ve taşıma işlerini oldukça hızlandıracak yeni bir robot geliştirdi. Geliştirilen sevkiyat ve lojistik robotunun videosu büyük beğeni topladı. Boston Dynamics yayınladığı videoya aşağıdaki oynatıcı üzerinden göz atabilirsiniz. 

Boston Dynamics'in sevkiyat robotu için yeni video yayınlandı

İki bacaklı ve tekerlekli lojistik robotunun işini hakkıyla yerine getirdiği görülüyor. Üzerinde bulunan lidar ve radar sensörleri ile birlikte kolilerinin yerini algılamak için kameralarla donatılan lojistik robotu tamamen yapay zeka kontrolünde çalışıyor. Handle adlı robot, 12 kilogram ağırlığındaki kolileri oldukça rahat ve hızlı bir şekilde bir yerden bir yere aktarabiliyor. Boston Dynamics, Handle'ın bu ağırloğın yaklaşık 2 katını da rahatlıkla taşıyabildiğini belirtiyor. Handle sadece yük taşımakla da kalmıyor. Taşıdığı yükü nizami bir şekilde yerleştirip, istifleyebiliyor. Handle kutuları sıralı ve yerden tasarruf etmek amacıyla mümkün olduğunca birbirine yakın olacak şekilde dizebiliyor.  Handle'ın sıkıştırma kontrolü adlı bir teknolojiye sahip olduğu için yerleştirme işlemini bu kadar nizami yapabildiği belirtiliyor.       

Yorumlar 2
MK Okuru
MK Okuru 28.09.2021 20:43
Kalan Karakter : 300 Gönder
ebrusonmez
ebrusonmez 7.04.2019 19:45
Sektöre farklı bir boyut kazandıracak.
Kalan Karakter : 300 Gönder
JosefStone
JosefStone 30.03.2019 17:19
bu videoda verilen mesaj ; amele olarak bile iş bulamayacaksınız
Kalan Karakter : 300 Gönder
Boston Dynamics'in sevkiyat robotu görücüye çıktı

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×