Brink yapımcısı konuştu

Brink yapımcısı konuştu

Oğuz Sasi
Oğuz Sasi 3.06.2010 - 12:31
Brink yapımcısı konuştu
Brink yapımcısı konuştu


Xbox360, "Sparse Virtual Texturing" adı verilen yeni bir teknoloji sayesinde konsolun grafiksel kapasitesi konusunda yepyeni bir sıçrayışa hazırlanıyor. Bu teknoloji sayesinde konsol, GB' larca veriyi ekranda gösterebilme yeteneğine kavuşuyor.

Tekniğin ilk defa kullanılacağı oyun Splash Damage firması tarafından geliştirilen "Brink" olacak. Dağıtımcılığını Bethesda Softworks'ün üstlendiği yapımın kreatif direktörü Richard Ham, "Hiphopgamershow" isimli internet sitesine röportaj verdi.

Kendisine sorulan "Brink, Killzone 2'den ilham aldı mı?" sorusuna "Bence Killzone 2 inanılmaz bir yapım ve birçok yenilik getirdi. Oyunu uzun süreler oynadım ve çok etkilendim. Sevdiğiniz şeylerden ilham almamanız zordur." şeklinde karşılık verdi.

Ham aynı zamanda, "Kısıtlı hafızasına rağmen Xbox360 bu kadar detayı nasıl kaldırabilecek?" sorusunaysa, "Güzel soru. Brink'de dokuları akıllıca ekrana yansıtacak “Sparse Virtual Texturing” isimli yeni bir motor teknolojisi kullanıyoruz. Böylece sistem hafızasının az bir bölümü ile büyük işler başarmamız söz konusu. Benim için roket bilimi gibi. Tek bildiğim oyunun PC, PS3 ve Xbox360'da inanılmaz güzel görüneceği." diye yanıt verdi.

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 25.09.2020 19:04
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×