1/2

Brütal Legend

Mahmut Saral
Mahmut Saral 3.06.2010 - 12:31
Rock Tanrıları aşkına
Müzik sadece insanları eğlendiren bir melodiler topluluğu olarak kalmasa, bir silah olsa. şimdi olduğu gibi yeri geldiğinde yine eğlensek, ama yeri geldiğinde de kötü güçlerin hakkından gelsek. Yaşadığımız dünya haricinde de, iyinin ve kötünün ayrıldığı diyarlar vardır. Biz iyiye değil, kötüye gitsek. Müziğimizle kötülüğü kaldırıp, oralara da iyiliği getirsek. Böylece hep birlikte müzik yapabilsek...

Benzersiz bir deneyim

Brütal Legend, eşi benzeri görülmemiş bir aksiyon oyunu. Daha önce inanılmaz projelere (Psychonauts ve Monkey Island gibi) imza atan yapımcı Tim Schafer'ın önderliğinde hazırlanıyor. Böyle bir yapımı geliştirme fikri, yıllar öncesinden beridir var. Tim Schafer, lise döneminden bu yana sıkı bir Heavy metal hayranı ve Brütal Legend, yaklaşık 15 yıldır aklında olan bir proje. Ünlü yapımcı, geçmişteki müzikal deneyimlerinden yola çıkarak böyle bir oyun yapmaya karar vermiş.

Brütal Legend
"Brütal Legend'ın dünyası ve tasarımları çok orijinal görünüyor. Karakter çizimlerindeki mizahi unsurlar hoş duruyor."

Yapımın geliştirme sürecine baktığımızda, sancılı bir dönemin olduğunu görüyoruz. Zira Double Fine, Brütal Legend üstünde çalışırken, Vivendi ve Activision birleşmesinin ardından ortada kalmıştı. Yayıncı firma belirsizliği kısa bir süre devam etmiş ve EA Games, Brütal Legend'ı saflarına çekmişti. Bu durumdan memnun olmayan Activision ise konuyu mahkemeye kadar taşısa da değişen bir şey olmadı.

Kendini kanıtlamak için hayal edilemeyecek bir fırsat

Eddie Riggs, çok kötü bir Heavy metal grubunun malzemecisidir. Bir gün gitar üzerinde ayarlamalar yaparken yanlışlıkla elini keser ve akan kan, kemerinin tokasına damlar. Kullandığı kemer, sıradan bir kemer değildir ve Eddie'nin henüz bundan haberi yoktur. Kan damlamasının ardından adamımız kendisini, iblislerin yer aldığı ve gitar seslerinin yankılandığı fantastik bir dünyada buluyor. Brütal Legend'da Eddie'i yöneteceğiz. Karakterimizin tasarımı, ünlü aktör Jack Black'i temel alınarak hazırlanmış, ayrıca seslendirilmesi de ona ait.
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×