Bu grafik teknolojisi her şeyi değiştirir mi?

Murat Sağlam
Murat Sağlam 2.08.2011 - 11:25
Euclideon'un "Unlimited Detail" teknolojisi çok etkileyici
Geçtiğimiz yıl duyurulduğunda, "gerçeklik dışı","böyle teknoloji olmaz", "bilgisayarlar bunu kaldırmaz" ve benzeri açıklamalara maruz kalan ve ortadan kaybolan Euclideon adlı firmanın yeni grafik motoru Unlimited Detail yani sınırsız detay, bugün yayımlanan yeni bir teknoloji demosuyla gerçek olabileceğini kanıtlamak istiyor.

Eğer bu teknoloji önümüzdeki yıllarda kullanılmaya başlanırsa, şu an en çok poligona sahip olan oyundan 100.000 kat daha fazla poligon sayısına sahip grafikler görmemiz olası. Bu rakamın şu an kullanılan poligon teknolojisiyle yılda yalnızca yüzde 25 oranında artabildiğini de belirtirsek, bu rakamın ne kadar etkileyici olduğunu anlatabilmiş oluruz.

Yani, dönüp geçmişe baktığımızda "ne kadar kötü grafikler bunlar yahu" dediğimiz gibi bizim çocuklarımız da konuşabilecek. Sözü daha fazla uzatmayalım ve sizleri bu teknoloji demosuyla baş başa bırakalım.

Yorumlar 27
MK Okuru
MK Okuru 14.08.2022 15:04
Kalan Karakter : 300 Gönder
Bu grafik teknolojisi her şeyi değiştirir mi?

İlginizi Çekebilir
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×