Bu sefer dava edilen Nintendo oldu

Atıf Doğan Özcan
Atıf Doğan Özcan 20.04.2022 - 15:44
Nintendo, çalışanlarını sendika konusunda baskıcı bir tutum sergilemek yüzünden şikâyet edildi.

Nintendo’nun Amerika ofisinde çalışan bir personeli, şirketin sendikalaşma çabalarına müdahale ettiği iddiasıyla ilgili olarak resmi bir şekilde şikayette bulundu.

Axios tarafından ortaya çıkartılan ve Nintendo’nun Kuzey Amerikada ki merkezinin bulunduğu Washington eyaletinde ki ABD Ulusal Çalışma Kurulu’na sunulan şikayette hem Nintendo hem de işe alma şirketi olan Aston Carter’ın ismi yer alıyor.

Nintendo davalık oldu

Şikayet hakkında ki detaylar kesin bir şekilde açıklanmadı ama şikayet içeriğinde Nintendo ve Aston Carter’ın hatalı olduğu en az 2 kategori olduğu vurgulanıyor.

Şikayetin konusu içeriğinde “zorlayıcı ifadeler”, ”zorlayıcı eylemeler”, “çalışanı zorla işten çıkartma” olduğu bildirildi.

Dava bize direk sendikalaşma için kampanya yürüten Call of Duty stüdyosu olan Raven Software ile çalışanları arasında sürmekte olan anlaşmazlığı hatırlattı. Hatta iş o kadar inada bindi ki Activision Blizzard, bu ay içinde tüm geçici olarak çalışan oyun testçilerinin tam zamanlı çalışana dönüştürmeyi planladıklarını duyurdular.

Gündem bu şikayet ile bir anda karışsa da Nintendo ve Aston Carter tarafından konuyla alakalı olarak kesin bir açıklama henüz gelmedi.

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 30.03.2023 14:09
Kalan Karakter : 300 Gönder
Bu sefer dava edilen Nintendo oldu

İlginizi Çekebilir

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×