1/4

Bu sistemle ne oynanır?

Aykut Göker
Aykut Göker 3.06.2010 - 12:31
Gelişen teknoloji, cüzdanları zayıflatmaya devam ediyor...
Kuşkusuz gelişen teknoloji bir çok yönden hayatı kolaylaştırıyor. Uzaklar yakın, hastalıklar tarih oluyor... Tabi tasarlanan her yeni sistemin içinde bilgisayar teknolojilerinin mutlaka parmağı var. Artık neredeyse her yere sığdırılabilen mikroçipler, biz farketmesekte dört bir yanımızı çevrelemiş durumda. Hal böyle olunca dünya hapishaneymiş gibi geliyor değil mi? Cevabınız ne olursa olsun yakın geleceğimiz için teknolojinin güven verdiğini söyleyebiliriz.

Bilgisayar teknolojilerinin geliştirilebilmesi, oldukça yoğun uğraş ve maddi külfet gerektiriyor. Elbette ki bu durum son kullanıcılara büyük rakamlara mal olabiliyor. Özellikle de bilgisayar gibi geliştirilmeye çok müsait bir alanda, yeniliklerin ardı arkası kesilmiyor. Böylelikle satın aldığınız her parça, kısa süre sonra raflardaki yerini daha üst modellere bırakıyor. İnsanoğlunun hep daha iyiyi istemesinden dolayı, son çıkan ürünler hemen olmasa bile kullanıcılar için potansiyel hedef halini alıyorlar. Kaçımız son çıkan, üstün teknoloji ürünü bir ekran kartının grafiklerini görünce iç geçirmedik?

Maalesef pahalı makinalar demek güzel grafikler ve hızlı oynanabilirlik demek. Fakat bu demek değildir ki, düşük sistemli kullanıcılar için güzel bir oyun oynamak hayal. Muhtemelen son çıkan oyunları değilse bile daha önceden piyasalarda bulunan, başarılı yapımları oynayabilirsiniz.

Neler Oynayabilirim?

Warcraft 2

Sistem Gereksinimleri: 486/33, 8 MB Ram, 2x CD-Rom

Şimdilerde monitör ekranına bomba gibi düşen, World Of Warcraft’ı oynayamasanız bile, aynı tür değil ama en azından ismi Warcraft olan “Warcraft-2 Beyond the Dark Portal” deneyebilirsiniz. Dilerseniz ilk oyun olan Warcraft-1 Orcs&Humans’ı da tercih edebilirsiniz. En azından Warcraft evreninin nasıl doğup nasıl geliştiğine tanık olabilirsiniz. Orc’lar ve insanlar arasındaki savaşı şimdilik insanlar kazamıştır. Fakat bu iki oyun göstermiştir ki, Orc’lar intikamlarını mutlaka alacaklardır!

Command&Conquer Red Alert 2

Sistem Gereksinimleri: P2 266 Mhz, 64 MB Ram, 2 MB ekran kartı, 350 MB disk alanı

RTS dalında daha teknolojik bir yapım istiyorsanız, Command&Conquer Red Alert 1 veya 2 muhteşem tercihler olur. İnanıyorum ki bir çok oyuncu, zihninin derinliklerinde kırmızı alarmı sıklıkla hatırlıyor! Özellikle Red Alert-2, 2000 yılında büyük ilgi uyandırmıştı. RA-2, günümüzün benzer konulu strateji oyunlarının çok büyük bir kısmından daha kaliteli bir yapımdır. İlk versiyonda Amerikanın, Sovyetlere saldırısını konu alan oyunun ikincisinde, Sovyetler intikam için geri gelmişlerdir! Hemde New York’a!

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×