Bugün Çernobil virüsünün yıl dönümü!

Aykut Göker
Aykut Göker 3.06.2010 - 12:31
Bugün Çernobil virüsünün yıl dönümü!
Adını Çernobil kazasından alan W95.CIH(Çernobil Virüsü), Microsoft'un Windows 95 ve 98'den teknik desteğini çektiği için, bu işletim sistemlerinde halen çok tehlikeli! Girdiği bilgisayarın Bios bilgilerinin silen virüs, PC'nizi kullanılamaz hale getiriyor. Bu virüse karşı kullanılabilecek en etkili ve basit çözüm ise makinanızın tarihini, 26 Nisan veya 26 Haziran dışında bir tarihe ayarlamak. Böylelikle aktif olma zamanı gelmeyen virüs, su yüzüne çıkamıyor. Çernobil virüsü ile ilgili bir başka ayrıntı da, yazanlar arasında 2 Türk'ün de bulunması. Virüsten dolayı zarar gören kullanıcılardan özür dileyen yapımcılar, virüs yazmalarındaki gerekçe olarak; "Çernobilde yaşanan felakete dikkat çekmeyi amaçladıklarını, Radyoaktif santrallerin ne kadar büyük tehlike arz ettiğini, belirtmeye çalıştıklarını" açıklıyorlar.
Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 5.08.2021 21:50
Kalan Karakter : 300 Gönder
Bugün Çernobil virüsünün yıl dönümü!

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×