Bugün Rusya'nın tamamında internet kesilecek

Bugün Rusya'nın tamamında internet kesilecek

Ahmet Özçilingir
Ahmet Özçilingir 1.11.2019 - 13:47
Peki ama neden

Evet şaka değil gerçek. Rusya'da bugün itibariyle bütün ülkenin interneti kesilecek. Bu durumun sebebi ise aslında tahmin edebileceğiniz gibi bir felaket durumunda neler yaşanacağını gözlemlemek ve bu duruma hazırlıklı olabilmek. 

Rusya'nın tamamında tüm ülke genelinde internet kesilecek

Rusya siber saldırılara karşı kendi savunma sistemlerini test edebilmek için ilginç bir test gerçekleştirecek. Bugün Tüm Rusya'da internet kesilecek. Ruslar bu kesinti süresince sadece RuNet olarak adlandırılan Rusya'nın kendi internet ağını kullanbilecek. Böylece benzer bir durum yaşandığı taktirde RuNet'in kapasitesi de test edilmiş olacak. Bu siber saldırı testi kapsamında Rusya'nın siber güvenlik ile ilgili tüm birimleri de zorlu bir sınav vermiş olacak. 

Roskomnadzor'dan yapılan açıklamada, "28 Ekim Pazartesi günü, hükümet, İnternet ve kamu iletişim ağlarının istikrarlı, güvenli ve bütünsel bir şekilde çalışmasını sağlamak için alıştırmalar yapılması konusundaki hükümleri onayladı. Tatbikatlar federal ve bölgesel seviyelerde yapılacak." ifadelerine yer verildi.

Öte yandan Rusya'da yaşanacak geniş çaplı internet kesintisi internet geyiklerine de malzeme oldu. Pek çok oyunsever artık CS oynayabilecekleri iğle ilgili esprili paylaşımlar yapmaya başladı. 

Yorumlar 8
MK Okuru
MK Okuru 27.11.2020 16:53
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 1.11.2019 20:09
Bu Ruslarda ayrı deli
MK Okuru
MK Okuru 5.11.2019 21:31
O yüzdenmi fetönün hoca efendi hz. Olduğu zamanda bunlar Amerikan ajanıdır diyerek ülkesine sokmamıştı deli aldatılmış kandırılmış arıyorsan aynaya bak
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 2.11.2019 16:03
Modeme kedi kaçmıştır.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 1.11.2019 20:43
rusyayı bilmemde bugün internet kesilip duruyor hey allahım çıldırcam tamda blizzcon zamanı diablo 4 duyurulacak
bugünde internet mi gider ulan...kafayı yememek elde değil....
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 1.11.2019 19:12
Çok iyi bir gelişme, bu kadar siber saldırından sonra bunu ülkemizde olmasını çok isterdim, bu haberin doğru yerlere iletilmesi ülke geleceği için çok faydalı olacaktır...
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 1.11.2019 17:32
Bize ne?
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×