Bundan daha ağırı yok!

Emre Günen
Emre Günen 3.06.2010 - 12:31
Bundan daha ağırı yok!
Weekly Famitsu dergisinin haberine göre PlayStation 3'ün ilk çıkan modelleri, bugüne kadar üretilmiş en ağır konsol olarak tarihe geçti. 2006 yılının Kasım ayında bizlerle buluşan PlayStation 3, tam 5 kg ağırlığında. Öyle ki, 2001 yılında piyasaya sürülen ve büyük boyutu ile eleştiri oklarına hedef olan Xbox bile 4 kg olarak kayıtlara geçmişti.

Bundan daha ağırı yok!

Son gülen iyi güler sözünü doğrular nitelikte bir hamle yapan ve konsolunun boyutlarını ufatmayı başaran Sony'nin daha sonra piyasaya sürdüğü PS3 Slim ise 3.2 kg ağırlığında. Xbox 360 ise 3.5 kg ile PS3 Slim'in hemen ardından geliyor.

Dergi ayrıca dünyanın en hafif konsolunu da araştırmış ve tahmin edeceğiniz üzere bu ünvana sahip olan konsol Nintendo'nun 2005 yılında pyasaya sürdüğü Game Boy Micro'dan başkası değil. Bu portatif konsol da sadece 80 gr ağırlığında!

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 5.08.2021 02:01
Kalan Karakter : 300 Gönder
Bundan daha ağırı yok!

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×