Bundan sonra YouTube'da daha fazla reklam izlemek zorundayız

Bundan sonra YouTube'da daha fazla reklam izlemek zorundayız

Furkan Güler
Furkan Güler 24.03.2018 - 03:03
Bu kadarı yetmedi mi?

İnternetin en çok ziyaret edilen video izleme platformu olan YouTube tarafında değişikliklerin sonu gelmiyor. Geride bıraktığımız günlerde içerik üreticilerinin aldığı telif ücretlerinde kısıtlamaya giden platform, bu sefer de müziklerin olduğu oynatma listelerinde daha fazla reklam gösterme kararı aldı. YouTube'un müzik bölümüne bakan Lyor Cohen, kullanıcıların müzik dinlemek için belli bir bedel ödemesi gerektiğine inanıyor.

YouTube'un reklam politikası değişiyor

Aslına bakarsanız bir bakıma bu konuda YouTube'u haklı bulabiliriz. Çünkü YouTube'un sanatçılara yüklü miktarlarda telif ücreti ödediğini varsayarsak, ortada eşit şartlı bir alışverişin olduğunu söylemek hiç güç değil. Ancak durum tam tersi bir şekilde işliyorsa, YouTube'un kullanıcılara sergilediği bu tavır hiç hoş değil. İşleyiş bakımından hali hazırda sıkıntıları bulunan YouTube, müzikler için düşündüğü yeni reklam politikasını önümüzdeki günlerde kullanıma sunacak.

Diğer bir yandan yetkililerin bu hareketler sayesinde kullanıcıları reklam engelleyici uygulamalara da ittiğinin altını çizmek gerekiyor. Çünkü bazı durumlarda reklamlar ciddi anlamda çığırından çıkıp kullanıcılara sunulan içeriğin önüne geçebiliyorlar. Bakalım YouTube, ilerleyen dönemlerde daha başka nasıl adımlar atacak?

Yorumlar 11
MK Okuru
MK Okuru 19.01.2021 17:45
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 26.03.2018 09:30
bizde indririz :D buakdar basit youtube gerek kalmaz :D
Kalan Karakter : 300 Gönder
Flipflop
Flipflop 25.03.2018 16:25
Yakında yasaklanır bizim de böyle dertlerimiz kalmaz rahat olun.
Kalan Karakter : 300 Gönder
B777
B777 24.03.2018 21:12
Bu haberde yazdığım, Youtube Android'de reklamlardan nasıl kurtulacağınızı açıkladığım, herhangi bir illegal içerik barındırmayan yorumumu sebepsiz yere silen Merlinin Kazanı ekibine teşekkür ederim... Tekrar görüşmemek üzere, sevgilerle...
MK Okuru
MK Okuru 25.03.2018 15:07
Aynen ben senin yorumunu gördüm ertesi gün silinmisti, adblocku kimse kapatmaz bunuda bir anlamadılar... ha haber siteleri gibi olacağım diyorsanız buyrun ertesi gün soğutursunuz insanları
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 25.03.2018 11:11
spotify forever
Kalan Karakter : 300 Gönder
rebitek
rebitek 25.03.2018 09:54
Bende reklamlardan kurtulmak için hemde net yavaşlamasın diye sevdiğim klipleri pc ye indirip ordan dinliyordum, sanırım aynı şekilde devam edeceğiz.
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×