Bungie, Destiny 2 yayıncısına dava açtı

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek 19.07.2022 - 11:40
Geliştirici şirket Bungie, Destiny 2 yayınları yapan bir oyuncuya korsancılık, hile ve rahatsız edici davranışlarda bulunduğu gerekçesiyle dava açtı.

Bungie, dolandırıcılık, sahtecilik ve hilecilik suçlamalarında bulunduğu bir Destiny 2 yayıncısına dava açtı. Geçen hafta açılan davada geliştirici şirket Bungie, Luca Leone adındaki yayıncıyı telif hakkı ihlali ve tacizle suçluyor. Şirkete göre sanık, hile yazılımları kullandığı için oyundan defalarca kez men edilmiş.

Bungie, Destiny 2 yayıncısına hile kullandığı için dava açtı

Stüdyo durumu şöyle açıklıyor:

"Leone, yasağı atlatmak için şimdiye kadar on üç ayrı hesap açtı ve bu nedenle her yeni hesap, Bungie'nin Destiny 2 ile oyunculara sunduğu LSLA'nın (Sınırlı Yazılım Lisans Sözleşmesi) ayrı bir ihlaliydi."

Dava dosyasında Leone'nin defalarca Bungie çalışanlarını hedef alan tehditlerde bulunduğu da belirtiliyor. Bununla birlikte Twitter üzerinden şirketin ofis binasını yakmak istediğini yazdığını da eklediler. Şirket, mahkemede kesinlik kazanacak tutarda bir tazminat ödenmesini veya alternatif olarak ihlal edilen her bir telif hakkıyla korunan eser için 150.000 ABD Doları tutarında yasal tazminat talep ediyor. Ayrıca Leone'nin Destiny 2 hile yazılımını her kullanışı için de 2.500 dolara kadar yasal tazminat hakları olduğunu da belirtiyorlar.

Bungie, Destiny 2 yayıncısına dava açtı

Bununla birlikte Bungie, Leone'nin Destiny 2 geliştiricileri ve oyuncularını taciz etmekten, gizlice takip etmekten veya başka bir şekilde istenmeyen temaslarda bulunmasından kalıcı olarak men edilmesini" talep ediyor.

Son zamanlarda davalarla gündeme gelen Bungie, geçtiğimiz Cuma günü Sony Interactive Entertainment bünyesine katılmıştı.

Yorumlar 3
MK Okuru
MK Okuru 29.05.2023 17:50
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 19.07.2022 11:50
bizim riot böyle bişi yapsa acaba nekadar para kaldırır :D
MK Okuru
MK Okuru 20.07.2022 11:06
adamlar gelirini 100e katlar :D velet dolu riot gameslerde z kuşağının ağızından küfür eksik olmuyor
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 19.07.2022 13:43
Destiny 2 yayıncısı deyince "publisher" akla geliyor. Başka kelime yok mu streamer için?
Kalan Karakter : 300 Gönder
Bungie, Destiny 2 yayıncısına dava açtı

İlginizi Çekebilir

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×