C4 Robot

Tunay Şahin
Tunay Şahin 3.06.2010 - 12:31
Araçtan robota, reklamdan oyuna dönüşmek!
Transformers, birçok kişiyi etkilemiş kült bir çizgi filmdi. Hatta bazılarına robota dönüşebilen bir araba sahibi olma hayaline bile kaptırmıştı. Çocukluğumuzun bu kahramanları akıllara kazındı. Herhangi bir araçtan robota dönüşme olayı, Transformers’lar dışında birçok projede de kullanıldı. Hatırlanacağı üzere Citroën’nin yeni C4 modeli arabası görücüye çıktığı zaman, bir süre reklamı da televizyonlarda boy göstermişti. İlgi çekici reklamda C4, efsane çizgi film Transformers’lar gibi arabadan robota dönüşebiliyordu. Tabii ki bu ilginç kurgu beğenildi, hatta ödül bile kazandı. Aradan geçen zaman içinde bu olay reklam olmaktan çıktı ve C4 oyun olarak PC’lere konuk olmaya hazırlanıyor.

Optimus Prime
Mevlüt Dinç idaresindeki yapım, online tabanlı ve yarış türünde. Ayrıca tamamen yerli çalışma yapılarak geliştirildi. Oyunun ilgi çekici yanı hiç şüphesiz ki, reklamda gördüğümüz robota dönüşen C4 olacak. Yapımdaki amacımız; ister araç ister robot olarak belli olan parkuru, en kısa zamanda parkuru bitirip, en iyi skoru yapmaktan geçecek. Böylece yaptığımız skorla diğer yarışmacıları geçip, listede üst sıralara tırmanabileceğiz. Özellikle parkuru zaman içinde daha fazla tanıdıkça, bu bize daha iyi skorlar olarak geri dönecek. Hayalet araba sayesinde her yeni yarışta bir önceki turda ne yaptığımızı ve parkuru bitirme süresini görme imkanı yer alacak.

C4 robot oyununun diğer ilginç noktasını ise yarışılan parkur oluşturuyor. Gerçek yerlerde C4’ü kullanma imkanına sahip olacağız. Boğaziçi Köprüsü’nden başlayan parkur, Beylerbeyi ve Marmaray’ı takip ederek gene Boğaziçi Köprüsü’nde sonlanacak. Çevre detayı gerçek plan ve görsellerden oyun içine taşınmış. Boğaziçi Köprüsü, birebir şekilde yapımdaki yerini alıyor. 2011’de bitecek olan Marmaray da, ekip tarafından tamamlanıp, C4 Robot oyununa aktarılmış.

Basit ve zevkli
Yapımdaki kontroller son derece basit ve sadece olacak. Sadece yön tuşlarını kullanarak C4’ü idare edeceğiz. S ve D’ye basarak ister robot veya istersek araba arasında dönüşümü kolayca yapacağız. Gösterilen ekran görüntülerinden de oyunun görselliğinin yeterli olabileceği söylenebilir. Yapım için fena olmayan bir grafik sunumu duruyor.

Sonuç olarak reklamda gördüğümüz C4’ü kontrol edip, yarışmak eğlenceli vakit geçireceğine benziyor. Yapılan skorla listede yükselmek, yarışırken istenildiğinde robot veya arabaya dönüşmek zevkli olacak gibi. En güzel kısım Boğaziçi Köprüsü, Beylerbeyi ve Marmaray’ın oluşturduğu parkurda yarışılacak olması. C4 Robot oyunu www.c4robot.com sitesinden yakın bir zamanda indirilmeye sunulacak.

Dipnot:
C4 Robot oyunu dünyaca ünlü oyun yazarı Mevlüt Dinç'in önderliğinde Yasin ve Yakup Demirden kardeşler tarafından geliştirildi. Yasin ve Yakup aynı zamanda hem Türkiye'de hem yurtdışında başarıyla pazarlanan Kabus 22 oyunun da geliştiricileri. Mevlüt Dinç, 15 yıl İngiltere'de edindiği başarılı birikimi ile bir çok ödül almış, Enduro Racer, Last Ninja2, First Samurai ve Street Racer gibi ünlü oyunlara imza atmıştır. Dinç, Sobee firmasıyla Tükiye'nin ilk MMRPG oyunu İstanbul Kıyamet Vakti ve en son olarak da dünyada bir ilke imza atan I Can Football oyunlarını oyunseverlere sunmuştur.
Yorumlar 9
MK Okuru
MK Okuru 25.09.2021 15:51
Kalan Karakter : 300 Gönder
C4 Robot

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×