Call of Atlantis

Mahmut Saral
Mahmut Saral 3.06.2010 - 12:31
Okyanusun derinliklerinden gelen bir ses
Platformlar PC
Call of Atlantis
  • Yapımcı - Yayıncı Playrix Entertainment - City Interactive
  • Çoklu Oyuncu: Yok
  • Oyun Türü: Bulmaca,Bulmaca
Merlin Puanı 63
Artılar Küçük molalar için bire bir
Eksiler Sürekli oynadıkça hep aynı şeyleri yapmak sıkabilir
Uzun yıllar önce Poseidon, Atlantis Okyanusu üzerinde muhteşem bir ada hazırlar ve etrafını mücevherlerle süsler, fakat bu güzel ada, insanlar arasında büyük tartışmalara ve ölümlere yol açabilecekti. Durumu fark eden Poseidon, Atlantis’te büyük bir fırtına başlattı ve adayı okyanusun dibine gömerek yok etti. Cennet gibi mekanı oluşturan 7 temel kristali de, 7 büyük uygarlığın ev sahipliği yaptığı 7 farklı noktaya dağıttı. Bunların arasında Roma, Mısır ve Yunanistan gibi uygarlıklar bulunuyor.

Call of Atlantis
"Nesneler arasında bir bomba yer alıyorsa ve onu en aşağıya çekebilirseniz, silah olarak kullanabiliyorsunuz."

Sihirli sayı 7

Yapımda bir kâşif olarak, bu 7 kristali bulmalı ve mutlak gücü ortaya çıkarmalıyız. Call of Atlantis bulmaca türünde bir yapım. Herhangi bir görsel vaadi ve detaylı bir oynanışı bulunmuyor. Amacımız, bize verilen birbirinden farklı bulmacaları, istenilen süre içerisinde çözerek her bir kristale giden yeni yolları keşfetmek. Ekranda yer alan simgelerden en az 3 tanesini yan yana getirerek puan elde edebiliyor ve yeni simgelerin dizilmesini sağlayabiliyoruz. Burada yapmamız gereken, simgeler arasında parçaları bulunan bir kılıcın veya çekicin parçalarını bir araya getirmek. Diğer nesneleri tek tek eledikçe bu parçaları en aşağıya kadar getirebiliyor ve birleştirdiğimizde de bölümleri tamamlayabiliyoruz. Eğer nesneler arasında bir bomba yer alıyorsa ve onu en aşağıya çekebilirseniz, silah olarak kullanabiliyorsunuz. Sıkıştığınızı düşündüğünüz noktaya bomba atarak, orayı patlatabiliyor ve yeni bir diziliş elde edebiliyorsunuz. Buna benzer diğer ekstralarla da karşılaşıyorsunuz.

Call of Atlantis
"Call of Atlantis herhangi bir görsel vaadi ve detaylı bir oynanışı bulunmuyor. Amacımız, bize verilen birbirinden farklı bulmacaları, istenilen süre içerisinde çözerek her bir kristale giden yeni yolları keşfetmek."

Ara bölümlerde ise ekranda bulmamız gereken bir takım simgeler belirliyor. Bize verilen eşyaların içerisinden onları ayıklamalı ve kalıp olarak verilen simgeleri gerçeğiyle birleştirmeliyiz. Bazen de ekrandaki bir heykeli, bu parçalarla giydirmeli veya farklı bir eşyayı tamamlamamız istenebiliyor. Eğer belli bir süre sonuç alamazsak, oyun nasıl bir yön izlememiz konusunda bize yardımcı olabiliyor. Call of Atlantis’te toplamda 66 bölüm yer alıyor.

Kristallerin laneti

Yukarıda da belirttiğimiz gibi Call of Atlantis, grafiksel yön olarak hiçbir özellik barındırmıyor. O sırada bulunduğunuz ülkenin temasını yansıtır bir arka plan üzerinde yapımı oynuyorsunuz. Her ana bölüm öncesinde oyuncuları karşılayan kısa ara videolar da var. Yapım, müzik yönünden geniş bir yelpaze sunmasa da hazırlanan melodiler kötü değil. Sadece PC için hazırlanan oyun, kesinlikle çok düşük sistemlerde bile rahatlıkla çalışabilir. Boş zamanlarınızda hoş vakit geçirecek bir oyun arıyorsanız, Call of Atlantis, size ilaç gibi gelecektir. Fakat fazla oynamanız durumunda yapacaklarınız aynı olduğundan bir süre sonra sizi sıkabilir.
Yorumlar 3
MK Okuru
MK Okuru 17.05.2022 18:12
Kalan Karakter : 300 Gönder
Call of Atlantis

İlginizi Çekebilir
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×