Call of Duty, 35 milyon adet sattı!

Call of Duty, 35 milyon adet sattı!

Mahmut Saral
Mahmut Saral 3.06.2010 - 12:31
Call of Duty, 35 milyon adet sattı!

Call of Duty, 35 milyon adet sattı!

Yakın tarih aralıklarıyla sürekli 2 yapımcının ürünü olarak karşımıza çıkan "Call of Duty" ürünü FPS'ler, şüphesiz büyük bir kesimin ilgisini çekerken, muhakkak ki beğeni kitlesini de giderek arttırıyor. İlk olarak 2003 yılında Infinity Ward ürünü olarak PC platformuna özel hazırlanan ilk "Call of Duty" oyunundan bu yana yaklaşık 6 yıl geçti. İlk oyun, aylarca 1. numarada yer alırken, "Finest Hour" ve "Big Red One" gibi yapımlar, PS2'de yılın en çok satan yapımlarından olmuştu. X360'da en çok satan ve oynanan oyunlardan olan "Call of Duty 2", her 3 Xbox kullanıcısının 2'sinde vardı. "Call of Duty 3", 4.5 milyondan fazla satarken, "Call of Duty 4: Modern Warfare", 11 milyon kopyalık rakamla "en çok satan FPS" olmuştu. Hâlihazırda yeni çıkan "World at War'un" rakamları ise, şimdiden 6.5 milyona dayandı ve çıktığı 7 haftalık sürecin 6 haftasını 1. olarak, tek haftayı da 2. olarak tamamladı. (İngiliz listelerinde.) Ve gelelim toplam rakama... Nihayet oyun hakkında seri olarak net bir açıklama geldi: "Call of Duty" serisi, şu ana kadar dünya çapında tam 35 milyon kopya satıldı ve satılmaya da devam ediyor.

KAYNAK
Call of Duty, 35 milyon adet sattı!
kotaku.com


Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 6.03.2021 17:13
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×