1/5

Call of Duty: Black Ops 2

Call of Duty: Black Ops 2

Berkant Jeff Akarcan
Berkant Jeff Akarcan 13.11.2012 - 18:00
Savaşın yeri ve zamanı yoktur. Savaştan kaçmaksa bir hayal.
Platformlar PC, PlayStation 3, XBox 360
Call of Duty: Black Ops 2
  • Yapımcı - Yayıncı Treyarch - Activision
  • Çoklu Oyuncu: Var
  • Oyun Türü: First Person Shooter
Merlin Puanı 86
1 Kişi Oyladı
Okur Ortalaması%70
Artılar + COD serisinin sıkıcılığından sonunda kurtulduk + Nefis hikaye anlatımı + Trent Reznor ve Jack Wall imzalı müzikler + Gelecek savaş dünyasının enfes işlenişi + Silah ve teknoloji yelpazesi - Görev çeşitliliği + Karakterlerin işlenişi + Atmosfer, atmosfer, atmosfer
Eksiler - Artık sırıtan düşük poligonlu grafikler - Oyunun başında çok uzun süren güçsüz ve basit görevler - Görevleri diretilen şekilde yapma zorunluluğu
“Benimle acı çekeceksin. Senden önce gelenlerin tüm günahları için. Woods... Hudson... Bunu onlar yarattı... BU GECE! Baban ÖLECEK!”
... Treyarch, bugün bir çok MMS’te görmeyi dilediğimiz ancak hasret kaldığımız o atmosferi yaratmış ve bundan etkilenmemek elde değil. ...

- On saat önce -
Yeter artık. Yeter bu kadar embesil oyunlar. Call of Duty MW2’den beri aynı dinamiğin ekmeğini yemekten bıkmadı Activision. Oyuncuyu aptal yerine koyup, hiçbir fare ve klavye yeteneğine alan bırakmayan oyunlardan gına geldi. Konsol oyuncuları da oynayabilsin diye bitirdiler FPS türünü. Strafe yap, ateş et, adamı vur, terse strafe yap, sipere gir ve bunu sonsuza dek tekrarlayarak oyunu bitir. Medal of Honor’dan sonra belki BLOPS2 bu salaklığı yapmaz diyorduk ama eşeğe altın semer vursan da eşektir... Klasik Call Of Duty moronluğu BLOPS2’de de kendini gösteriyor. Yazıklar olsun yani, ilk iki nefis Call Of Duty’nin günahı neydi de oyunun adına böyle leke sürüyorsunuz MW2’den beri? İnsan ırkının IQ’su gittikçe düşüyor diye buna illa destek mi vermek zorundasın Activision? Sırf daha çok satsın diye, oyunları yapan firmaları oyunu basitleştirmek için niye baskı altına alıyorsun? Aferin. Para için içine ettiğin kaçıncı seri bu?

Call of Duty: Black Ops 2
Felix Baumgartner'i saygıyla anıyoruz.
- Dokuz saat önce -
Allah’ım ya rabbim! Çıldırmak üzereyim. İlla senin direktif verdiğin yoldan gitmek zorunda mıyım be oyun! Nedir bu itaatkar nesil yetiştirme derdiniz? Nedir bu koyun sürüsü yaratma aşkınız? Bari oyunlarda özgür bırakın, bari oyunlarda insanlar birinin direktifine göre hareket etmesin, bari oyunlarda insanlar kendi istedikleri yollardan gitsin. Biz bu oyunları oynamaya dayatmalar ve dogmalardan kaçmak için başladık, onları burada görmek zorunda mıyız? Hem de her biri bizim gibi oyuncular olan oyun yapımcıları tarafından? Bu lineerlik değil, düpedüz dayatılan görevlere itaat etmeyi aşılamak.

- Sekiz saat önce -
Şu nefis kaplamalar ve ışıklar da olmasa grafikler odundan hallice. Üç poligondan grafik mi olur? Konsollar geride kalmasın diye PC’nin günahı ne Activision? Grafik ayarlarını uzaya doğru kökledim, hala kasmıyor. Optimizasyon olabilir mi? Belki optimizasyondur. Ama bu grafikler... Yo dostum yo, 2012 yılında böyle bir grafik görmemeliyiz.

- İki saat önce -
* Son altı saatlik ses kaydına ulaşılamıyor. *

Call of Duty: Black Ops 2
Call of Duty: Black Horse
- Şimdi -
Ettiğim her sözü geri alıyorum. Ya da görmezden geliyorum. Çünkü böylesine bir atmosfer, hepsini unutturabilir. Son bir kaç saatin nasıl geçtiğini hatırlamıyorum bile, dolu dolu o kadar saat, transa geçmiş gibiyim. Call of Duty’nin son bir kaç yıllık rezil halinden nefret eden biri olarak, Black Ops 2 için açık açık söylüyorum: Tadı damağımda kaldı.

Treyarch bu sefer kendinden önce yapılmış hiçbir Call of Duty’nin üzerine konup, marka değeri yüzünden garantilenen satış rakamı garantisinin arkasına saklanmıyor ve risk alıyor. İşte bu yüzden, BLOPS2 şimdiye kadar yapılmış en cesur Call of Duty. Hala kendinizi Bruce Willis gibi hissettiren bir aksiyon dozu var her COD oyununda olduğu gibi, ancak bu sefer daha da ötesi var. Oyunun campaign moduna ağırlık vereceğimiz için bu yazıda, öncelikle ondan başlayalım isterseniz.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×