Call of Duty Black Ops: Cold War ve CIA belgeleri bağlantısı

Call of Duty Black Ops: Cold War ve CIA belgeleri bağlantısı

Ersin Kılıç
Ersin Kılıç 26.10.2020 - 10:46
Reddit kullanıcısı Call of Duty Black Ops: Cold War ana menüsündeki rakamların gizemini ve CIA bağlantısını ortaya çıkarmış.

Call of Duty Black Ops: Cold War çıkışına kısa bir süre kala yeni bilgiler ile karşımıza çıkmaya devam ediyor. PC, PS4, Xbox One ve yeni nesil konsollar için önümüzdeki ay çıkacak oyunun geçtiğimiz günlerde bir beta süreci yapıldı. İşte oyunun betasında farklı bir easter egg dediğimiz gizeme yer verilmiş. 

Call of Duty Black Ops: Cold War menüsünde bir gizem keşfedilmiş

Reddit kullanıcılarından biri olan Neur0r isimli oyun sever, Call of Duty Black Ops: Cold War beta menüsünde bazı rakamlar keşfetmiş. Bu rakamların ne anlama geldiğini farklı platformlarda arayan Neur0r, son çare olarak CIA dökümanlarına başvurmuş ve bir sonuç almayı başarmış. CIA resmi sitesinde bilgi edinme özgürlüğü kapsamında bazı dökümanlara ulaşabiliyorsunuz. Buradaki arama kısmında Call of Duty Black Ops: Cold War menüsündeki rakamları yazan Neur0r, bazı dökümanlara ulaşma şansına erişmiş.

Bu dökümanların birçoğu tahmin edebileceğiniz gibi 2.Dünya Savaşı ve Soğuk Savaş dönemine aitler. Örneğin "Contact with UHVR (No. 6)" isimli döküman 1946 yılına dair bilgiler içeriyor olsa da ilk olarak Soğuk Savaş dönüminde sunulmuş. Bu belgede bir CIA ajanı ile iki kaynağının arasındaki Munich Bunker 1/B-P/5 hakkında bilgi alışverişine yer verilmiş. 

Anlaşılan yapım ekibi oyunu mümkün olduğunca gerçek olaylara dayandırarak kendi hikayelerini anlatmaya, bir kurgu oluşturmaya çalışıyor diyebiliriz. Oyunda bildiğiniz gibi Trabzon Havaalanı'nda geçen bir göreve de yer verilecek.

Call of Duty Black Ops: Cold War ve CIA belgeleri bağlantısı

Yorumlar 6
MK Okuru
MK Okuru 29.11.2020 16:45
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 26.10.2020 12:29
böyle bilinç altımıza kötü imgeler koyan oyunlara bedavada olsa korsan indirin onlar benim ruhiyeti halime kasten saldıracak ben üstüne para verecem yok öyle dünya
MK Okuru
MK Okuru 27.10.2020 15:03
bilinç altına kötü etki ediyosa zaten bedavada oynamaman lazım. Çocukmusun sen
Kalan Karakter : 300 Gönder
System32
System32 27.10.2020 10:20
cod iyiden iyiye propaganda yapmaya başladı
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 26.10.2020 15:05
Propaganda oyunu. CIA tarafından fonlanıyor. Rus düşmanlığından belli.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 26.10.2020 13:31
Trabzonda hava limanı mı varmış uşağum? Zeplindır o da
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 26.10.2020 11:17
Wolfenstein gibi agir ilerlemeli bi savas oyunu yapin 1 de ha ne var bu oyuna gicigim 1 kere oynamisimdir hayatimda mwv baska yok
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×