Call of Duty Modern Warfare 3, dünya rekoru kırdı

Mahmut Saral
Mahmut Saral 11.11.2011 - 16:28
Modern Warfare 3, tüm zamanların en büyük açılışını yaptı
Infinity Ward ve Sledgehammer tarafından geliştirilen FPS oyunu Modern Warfare 3, geçtiğimiz günlerde PC, PS3 ve X360 platformları için çıktı. Activision yetkilileri, oyun çıkmadan önce verdikleri demeçlerde "Tüm zamanların en büyük açılışını yapmak istiyoruz" diyorlardı Modern Warfare 3 ile. Görünüşe göre, bekledikleri oldu ve Call of Duty: Modern Warfare 3, sadece oyun sektörü değil, tüm eğlence sektörü baz alındığında tüm zamanların en büyük açılışını gerçekleştirerek rekor kırdı.

Activision'dan gelen bilgiye göre Modern Warfare 3, satışa çıktığı ilk 24 saatlik dilimde, Kuzey Amerika ve İngiltere toplamında 6.5 milyondan fazla satarak adeta gövde gösterisi yaptı.

2009 yılında Modern Warfare 2 çıktığında, ilk 24 saatlik dilimde 310 milyon dolar gelir elde etmişti. 2010'da Black Ops çıktığında ise, 360 milyon dolarlık gelir elde edilmiş ve o zamana kadar elde edilen tüm rekorları geride bırakmıştı. Şimdi de 6.5 milyonu geçkin satış rakamıyla Modern Warfare 3, 1 günde Activision'a tam 400 milyon dolar para kazandırdı.

Yetkililer, oyun çıkmadan önce alınan ön sipariş rakamlarının da tüm zamanlar rekoru olduğunu belirtmiş, ancak rakam konusunda bilgi vermemişti. 8 Kasım gecesinde düzenlenen gece satışı etkinliğinde, dünya üzerindeki 13 bin farklı satış noktasına, milyonlarca Call of Duty sever akın etmişti.

Call of Duty Modern Warfare 3, dünya rekoru kırdı
Yorumlar 220
MK Okuru
MK Okuru 7.02.2023 20:43
Kalan Karakter : 300 Gönder
Call of Duty Modern Warfare 3, dünya rekoru kırdı

İlginizi Çekebilir

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×