Call of Duty: Modern Warfare: Mobilized

Mahmut Saral
Mahmut Saral 3.06.2010 - 12:31
Ateş et ve ilerle
Çıktığı her platformda büyük ilgi gören Call of Duty, Mobilized isimli yeni üyesiyle, NDS konsolunda şimdiye kadar görülmüş en iyi FPS deneyimini vermeyi vaat ediyor. Daha önce Modern Warfare ve World at War’u da NDS için geliştiren Nspace firması tarafından geliştirilen yapım, tamamen farklı bir senaryo barındıracak. Yapımcılar, Call of Duty’nin önceki DS oyunlarında az da olsa ana yapımlardan bağlantılar olduğunu, ama aynı durumun Mobilized’de geçerli olmadığını söylüyor. Activision, yeni yapım için Nspace’e tam yetki vermiş ve bu sayede yetkililer, tamamen kendi istedikleri oyunun üzerinde çalışabiliyorlar.

Tetiği çekmek için tek dokunuş yeterli

Oyunun senaryosuna ilişkin henüz pek bir detay bulunmuyor. Çok uluslu oynanış, yeni yapımda da karşımıza çıkacak. Amerikan ordusuna mensup bir piyade ve İngiliz ordusuna mensup bir SAS komandosunu yöneteceğiz. Tek kişilik senaryo ve çoklu oyuncu modları yer alacak. Oyunun hikâyesini oynadığımızda takımımızla ilerleyeceğiz. Güney Amerika, Rusya ve Orta Doğu gibi dünyanın farklı bölgelerinde operasyonlarda yer alacağız. Call of Duty’de toplamda 16 bölüm bulunuyor.

Call of Duty: Modern Warfare: Mobilized
"Call of Duty heyecanı, NDS'de sürüyor"

Kimi zaman karadan hareket etmemiz gerekiyor, kimi zaman ise havadan. İlk kez Call of Duty 4: Modern Warfare’da gördüğümüz AC-130 silahı, Mobilized’te de yer alacak. Bu sayede operasyonlara havadan katılacak ve düşmanlarımızı kolayca alt edebileceğiz. Fakat renk paleti nedeniyle kendi karakterlerimizi düşmanlardan ayırt etmek biraz zor olacağı için, buna dikkat etmemiz gerekecek. Ayrıca Call of Duty oyunlarının klasik görevlerinden olan Tank kullanma bölümleri de yeni yapımda yer alıyor.

Minyatür Call of Duty 4

Multiplayer özelliklere baktığımızda ise, Nspace firmasının detaylı bir çalışma yürüttüğünü söyleyebiliriz. Free for All, Team Play, Capture the Flag ve Sabotage gibi modlarında arasında bulunduğu toplamda 9 farklı oyun çeşidi var. Bunları 6 oyuncuya kadar ister Internet üzerinden, istersek de arkadaşlarımızla oluşturduğumuz bağlantılar aracılığıyla oynayabileceğiz. Oyunda 20 farklı kullanılabilir silah bulunuyor ve hepsini ilk başta kullanamıyoruz. Öncelikle puanlar elde etmemiz gerekli. Bu durum da oyundaki rekabet faktörünü ateşleyecek ve en iyi oynayan oyuncular, gelişmiş silahları kullanmaya hak kazanarak operasyonlara farklı boyutlar kazandırabilecek.

Yeni açıklamalara göre oyunda arcade ve survival isminde iki farklı mod bulunacak. Bunları iki mini oyun olarak gösterebiliriz. Detaylar henüz bilinmiyor. Şimdilik Dsi’a destek vermeyeceği belirtilen oyun için işaret edilen çıkış tarihi ise, 10 Kasım.
Yorumlar 5
MK Okuru
MK Okuru 25.06.2022 14:55
Kalan Karakter : 300 Gönder
Call of Duty: Modern Warfare: Mobilized

İlginizi Çekebilir
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×