Call of Duty: Warzone'da hile yapan 50,000 kişi daha banlandı

Aleyna Yıldırım
Aleyna Yıldırım 19.07.2021 - 16:36
Raven Software, Call of Duty: Warzone oyununu hile yapanlardan temizlemeye devam ediyor.

Call of Duty: Warzone oyunun geliştiricisi Raven Software, oyunun çıkışından bu yana hile yapan oyuncuları  uzaklaştırmaya çalışıyordu. Cuma günü yaptıkları açıklamada, geçen hafta Call of Duty: Warzone'dan 50.000'den fazla hile yapan oyuncunun yasaklandığını duyuruldu.

Raven Software'ın hile yapan oyuncularla olan mücadelesi bitmek bilmiyor

Twitter'da kısa bir hile karşıtı güncelleme yayınlayan Raven Software, oyuna iki ayrı yasak dalgası düzenledi. Bu dalgalar, büyük ölçüde tekrarlayan suçluları hedef aldı. Bu, Raven Software'ın kısa sürede binlerce oyuncuyu yasakladığı ilk sefer değil. Şubat ayında Warzone'da bir günde 60.000'den fazla hesap yasaklanmıştı. Mayıs ayında ise  Raven Software ve Call of Duty yayıncısı Activision, Warzone'da geçen yıl 350 binden fazla oyuncunun ırkçılık ve zehirlilik nedeniyle yasaklandığını bildirmişti.

Call of Duty: Warzone'da hile yapan 50,000 kişi daha banlandı

Geçen hafta da ekranda bir düşman oyuncu göründüğünde kontrolleri ele geçirmek için makine öğrenimi ve üçüncü taraf yazılımları kullanan "tespit edilemez" ve "durdurulamaz" bir nişan alma yardım hilesini kaldırmak için devreye girildi. Tabiki de bu hilecilerin yarattığı güvensizlik E-spor oyuncularına da sıçradı. Buna karşılık profesyonel oyuncular hile iddialarınbı savuşturmak için beş kameralı bir sistem kullanmaya başladı.

Son zamanlarda oyunların bilgisayar korsanları tarafından mahvedilmesinden Call of Duty: Warzone'da oldukça nasibini aldı. Hile yapan oyuncuların sürekli önüne geçilmeye çalışılsa da tamamen engellenebileceği mümkün görünmüyor.

Yorumlar 2
MK Okuru
MK Okuru 28.07.2021 13:43
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 20.07.2021 13:22
Hile nedir ya ne zevk alıyorlar anlamam
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 19.07.2021 19:11
50 000 nedir her oyun yeni hesap açıp gelen hileciler var telefon numarası şart dediler onu bile çözdüler.
Kalan Karakter : 300 Gönder
Call of Duty: Warzone'da hile yapan 50,000 kişi daha banlandı

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×