Call of Duty: Warzone'dan banlananların sayısı 70.000 oldu

Orhan Kıyak
Orhan Kıyak 15.04.2020 - 14:27
Battle Royale türünde son dönemin en başarılı oyunlarından biri olan Call of Duty: Warzone'dan banlanan hileci oyuncuların sayısı 70.000'e ulaştı.

70.000 oyuncunun hile yaptıkları gerekçesi ile Call of Duty Warzone'dan banlandıkları açıklandı. Call of Duty Warzone piyasaya sürüldüğü günden beri en çok oynanan Battle Royale oyunları arasında yer alıyor. Ayrıca milyonlarca eş zamanlı oyuncu sayısına ulaştığı da bir süre önce açıklanmıştı. Bugün ise oyundaki banlanmalar hakkında yeni bir açıklama yapıldı.

Call of Duty: Warzone'dan banlananların sayısı 70.000 oldu

Gerek korona virüsü sebebiyle gerek büyük hayran kitlesiyle Call of Duty Warzone oyuncu sayısı çığ gibi büyümeye devam ediyor. Fakat bu büyüme beraberinde bazı sorunları da getirmiş oldu. Call of Duty Warzone'un başı bu sefer de önünü alamadıkları hile kullanımı ile dertte.

Call of Duty Warzone'un geliştirici firması olan Infinity Ward oyunda hile kullanımına karşı oldukça katı ve tedbirli olduklarını yaklaşık 50.000 kullanıcıyı banlayarak gözler önüne sermişti. Activision ve Infinity Ward, oyunun piyasaya sürüldüğü günden beri sürekli olarak oyuna getirilebilecek yenilikler üzerinde çalışmaktalar. Buna ek olarak çevrimiçi eş zamanlı oynanan oyunların en büyük problemi olan hile kullanımını engelleme yönünde yeni açıklamalar da gelmeye devam ediyor.

Infinity Ward’ın resmi Twitter hesabından yapılan duyuruda, kullanılan hilelere karşı çalışan sayısının arttırıldığını ve 70.000 oyuncunun daha Call of Duty Warzone oyununda hile kullanımından dolayı banlandığı açıklandı.

Call of Duty: Warzone'dan banlananların sayısı 70.000 oldu

Bu duruma bilinçli oyuncuların oyun içi ve oyun dışı hile kullanımını rapor etmelerinin de katkısı bulunmakta. Infinity Ward yaptığı açıklamada, "Call of Duty Warzone'da hilecilere karşı sıfır töleransımız var. Call of Duty Warzone'u hilecilerden korumaya devam ediyoruz. Özel güvenlik güncelleştirmeleri uygulamaya devam ediyoruz ve oyun içi raporlamayı geliştirmeye özen gösteriyoruz. Bu sefer 70.000'den fazla kullanıcıyı hile kullanımından dolayı oyundan uzaklaştırdık." ifadelerine yer verildi.

Bu açıklamalara rağmen Call of Duty Warzone oyuncularının hile kullanımı ile karşılaşmaları gün geçtikçe artmakta. Hatta bir Twitch yayıncısı olan Jack “CouRage” Dunlop, Infinity Ward'da yayında karşılaştığı hilecileri engellemesi karşılığında 10.000$ teklifinde bulundu. Twitch ve YouTube'daki en popüler Warzone oyuncularının hile kullanımı ile karşılaşması pek de nadir görülen bir şey değil. Hatta birçok yayıncı hile kullananları yenmekle övünmeye bile başladı. Şimdilik oyuncuların elinden gelebilecek tek şey hile kullanımını oynadıkları oyuncular listesinden bulmak ve rapor etmek. 

Yorumlar 6
MK Okuru
MK Okuru 16.10.2021 00:38
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 16.04.2020 13:12
Oyun içi rapor etme özelliğinden bahsedilmiş ama böyle bir özellik var mı? Varsa nerede?
MK Okuru
MK Okuru 16.04.2020 19:51
Maç sonu recent players a gir hileciyi nick inden bul ve reportla
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 16.04.2020 18:00
Bi oyunda adamın biri 90 derecelik açıdan vurdu beni. KillCam'den gördüm. Bakın 90 derece diyorum adamın ekranında bile görünmüyodum muhtemelen.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 16.04.2020 09:26
Bu tarz oyunları sadece canlı yayın yapan oyuncular oynasın. Buda toplam kitlenin %10'luk kısmıdır. 100 Milyon oyuncu varsa 90 milyonu kafadan banlanmalı. Yayın yapmadan, bireysel oynayan herkes hile kullanıyor. Glug maçlarında "yuh artık" denilecek kadar duvarın arkasından vuranları hep görüyoruz.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 16.04.2020 04:09
Çözüm değil başka üyelik açıp free dalıyor gene banlanan kişiler
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 15.04.2020 15:38
Banlananların sayısı mı 70 bin kişi oldu 70 bin oyuncu daha mı banlandı? Daha Türkçeyi doğru düzgün kullanamıyorsunuz sizin neyinize site yönetmek açın TDK okuyun Türkçe özürlüleri.
Kalan Karakter : 300 Gönder
Call of Duty: Warzone'dan banlananların sayısı 70.000 oldu

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×