Call of Duty WWII tecavüz sahnesi yüzünden sansürlendi

Call of Duty WWII tecavüz sahnesi yüzünden sansürlendi

Hakan Hervenik
Hakan Hervenik 19.10.2017 - 15:00
Oyun iki farklı versiyona sahip olacak

Call of Duty: WWII bu yılın en çok beklenen oyunları arasında yer almakta. 3 Kasım'da raflarda yerini alacak olan oyunu hepimiz merakla bekliyoruz. Bugün ortaya çıkan habere göre ise Call of Duty: WWII'nin Avustralya'da içerisinde bulunan tecavüz sahnesi yüzünden sansürlendiği hatta değiştirildiği belirtildi. Kotaku'nun haberine göre, oyun içerisinde bulunan " Cinsel saldırıya referans " olarak belirtilen bir bölüm, Avustralya'nın oyunu kontrol eden kurumu tarafından kabul edilmedi. Bu yüzden de geliştirici değişime gitti.

Call of Duty: WWII tecavüz sahnesi yüzünden sansürlendi

Call of Duty WWII tecavüz sahnesi yüzünden sansürlendi

***Oyunun hikayesi için spoiler içermektedir***

"Oyunun bir bölümünde Rosseau isimli bir kadın casus ile oynuyoruz. Bir Alman binasına sızmaya çalışan karakterimiz bir süre sonra bir Nazi askerinin bir kadını sürüklediğini görüyoruz. "Hepiniz domuzsunuz" diye çığlık atan kadının sesini duyan Rosseau girdikleri yerin kapısını açar ve Nazi askeri " Defol. Bu seni ilgilendirmez" diyor ve oyuncuya iki seçenek sunuluyor. Ya askeri öldürün ya da oradan ayrılın.

Eğer oyuncu oradan ayrılın seçeneğini seçerse, karakterimiz kapıyı kapatıyor. Kapattıktan sonra ise içeriden fermuar sesi ve sonrasında kadının yardım çığlıklarını duyabiliyoruz. Bu da kadının cinsel saldırıya yani tecavüze uğradığını gösteriyor"

Oyun Avustralya tarafından +18 olan bir versiyonuna izin verdi ve bu sahne +18 versiyonlarda bulunacak. Diğer versiyonunda ise bu sahne bulunmayacak. Bu değişikliğin sadece Avustralya'da yapılıp yapılmayacağı bilinmiyor.

Yorumlar 4
MK Okuru
MK Okuru 25.02.2021 08:12
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 20.10.2017 11:48
bence sansür görmemeliymiş. savaş işte böyle iğrenç birşey eğer bir film bunu yapabiliyorsa bunu bir oyunda yapabilmeli, yoksa asla o saygı kazanılamaz.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 19.10.2017 23:50
ee amerikada ırakta hamile kadınlara tecavuz etti ? nazilerden ne farkları var hepsi aynı şeyin pembesi...burn them all !!!
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 19.10.2017 23:42
Oha bunu beklemezdim he
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 19.10.2017 18:14
Geberticem o naziyi hele bir çıksın oyun.
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×