Call of Duty'lerde bugüne kadar kadın asker neden yoktu?

Call of Duty'lerde bugüne kadar kadın asker neden yoktu?

Yiğitcan Erdoğan
Yiğitcan Erdoğan 17.08.2013 - 19:47
Infinity Ward'ın cevabı pek ilginç
Call of Duty serisinde bugüne kadar ne multiplayer'da, ne de tek kişilik hikâye modunda kadınların esamesinin pek okunmaması serinin hatırı sayılır miktardaki kadın hayranlarını bir süredir rahatsız eden bir konuydu. En sonunda geçtiğimiz günlerde yapılan Call of Duty: Ghosts multiplayer lansmanında kadın askerlerin gözükmesi bu rahatsızlığı yaşayan oyuncuları rahatlatmıştı. Fakat kafalarda yine de bir soru vardı: "Niye kadın askerlerin oyuna eklenmesi bu kadar uzun sürdü?". Ünlü oyun sitesi tuttu bu soruyu Infinity Ward'a yöneltti. Infinity Ward'ın cevabı da bu oyunla gelen karakter özelleştirmesinin kadın askerlere izin verdiği; daha önce çok fazla efor gerektirdiği için böyle bir tercihte bulunmadıkları yönündeydi. Tabii CoD'un hedef kitlesi erkek olduğu ve multide erkeklerin kadın askerle oynamak istemeyecekleri düşünüldüğü için de böyle bir karar verilmiş olabilir; her ne kadar Infinity Ward bunu bu şekilde açıklamasa da. Sizce kadın askerlerin oyuna eklenişi bir artı mı? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Call of Duty'lerde bugüne kadar kadın asker neden yoktu?
Yorumlar 55
MK Okuru
MK Okuru 4.12.2020 10:23
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×