Capcom bu sene iyi para yaptı

Capcom bu sene iyi para yaptı

Murat Halilbeyoğlu
Murat Halilbeyoğlu 31.10.2012 - 17:15
Japon firma % kaç kar yaptı dersiniz?
Şimdi tartışma çıkmadan önce şunu açıklığa kavuşturalım; buradaki rakamlar gönderimler, satış değil. Resident Evil 6 şu ana kadar 3.7 milyon adedi gördü ve totalde Capcom %355'lik bir kar sağladı.

Nitekim Capcom bu yarı yıldaki mali rakamlarını açıklarken ciddi bir artıştan bashetti. Özellikle de Dragon's Dogma ve Resident Evil 6'ın bu konuda katkısı çok büyük.

Capcom bu sene iyi para yaptı
30 Eylül'de sona eren dönemin ardından Capcom'un net satışları geçen yıla oranla %55.7 artarken toplamda 570 milyon civarında bir hacme sahip olur.

Dağıtımcı dijital gönderimden ise karını 2011'e göre %69.1 oranında artırırken buradan da toplam 438 milyon dolar kazandı.

Dragon's Dogma bir milyondan fazla satış yaparak bu artışın baş mimarı olurken firmanın Arcade bölümü ise %7'lik bir düşüş ile 70 milyon dolarla yetindi. 
Yorumlar 3
MK Okuru
MK Okuru 1.11.2020 01:53
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×