Capcom'un rekor kar elde etmesine Steam'in etkisi büyük

Capcom'un rekor kar elde etmesine Steam'in etkisi büyük

Ahmet Özçilingir
Ahmet Özçilingir 8.05.2019 - 11:40
PC oyuncuları Capcom oyunlarına büyük ilgi gösterdi

Capcom, geçtiğimiz yıl Monster Hunter World, bu yılın başlarında yayınlanan Resident Evil 2 ve Mart ayında yayınlanan Devil May Cry 5 sayesinde rekor yüksek karlar elde etti. Capcom geçtiğimiz yıl Monster Hunter World'un PC'de (Steam) yayınlanmasının ardından, Resident Evil 2 ve Devil May Cry 5'i de Steam'de yayınladı. PC oyuncuları Capcom oyunlarına büyük ilgi gösterdi. Özellikle Monster Hunter World, Steam'de hala en çok oynanan oyunlar arasında yer alıyor.  Capcom, 31 Mart'ta sona eren mali yılda konsolide finansal sonuçlarını açıkladı ve en büyük üç oyunu, rekor sonuçların alınmasında büyük rol oynadı.

Capcom, mali yılın ilk çeyreğinde rekor yüksek kar elde etti

Capcom'un günlük çalışmalarından sorumlu (COO) Haruhiro Tsujimoto, oyun başına düşen bilgisayar satışları artış eğrisine dikkat çekti ve şu ifadeleri kullandı; “Oyunlarımızın PC sürümleri için satış yüzdesi her yıl artmaktadır” dedi. Monster Hunter World hakkında da yorum yapan Tsujimoto, "PC için Steam sürümü de sağlam şekilde performans göstererek karı artırıyor" dedi. PC satışları, geçtiğimiz yıl Capcom'a önemli bir kazanç sağladı. Net satışlar, bir önceki yıla göre yüzde 5,8 artarak 100,031 milyon yen seviyesine yükseldi.


Yorumlar 1
MK Okuru
MK Okuru 21.10.2020 21:29
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 9.05.2019 00:33
Steami bütün oyunlar tercih etmeli
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×