Carmack'ın yeni nesile güveni yok

Carmack'ın yeni nesile güveni yok

Murat Halilbeyoğlu
Murat Halilbeyoğlu 19.12.2012 - 09:53
Oyun duayeninden vurucu sözler
Geçtiğimiz mayıs ayında John Carmack oyuncuların merakla beklediği konsollar hakkında konuşurken herkesin hevesini kıracak bir şey söylemişti. Carmack yeni nesil konsollara çıkacak oyunların herkesin tahmin ettiği gibi 60 değil 30 fps'de kalacağını belirtmişti.

Dün ise Xbox 720'nin donanımı hakkında çıkan dedikodular üzerine bu inancını tazeleme gereği duydu.

Bir tweet'e cevap yazan Carmack "Ne yazık ki size yeni nesil oyunların da 30 fps'yi hedefleyceğinin garantisini hemen hemen verebilirim" dedi.

Carmack'ın yeni nesile güveni yok
Oyuncular için büyük umutlarla hazırlanan ve şu anki neslin kat kat daha iyisi olacağı garanti edilen yeni nesil konsollar için oyun dünyasını duayenlerinden birisi bu tarz bir şey söyleyince elbette insanda ister istemez bir havas kırılması oluyor.

Merak ettiğimiz şey ise sektörün geri kalanının onu destekleyip desteklemeyceği. Öte yandan Microsoft ve Sony'den gelecek cevapları da bekliyoruz.
Yorumlar 5
MK Okuru
MK Okuru 20.10.2020 11:25
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×