Cars

Tunay Şahin
Tunay Şahin 3.06.2010 - 12:31
Otomobillerin eğlenceli dünyasına bir yolculuk
Platformlar PlayStation 2
Cars
  • Yapımcı - Yayıncı Rainbow Studio - THQ
  • Çoklu Oyuncu: Yok
  • Oyun Türü: Yarış
Merlin Puanı 80
Artılar -
Eksiler -
Animasyon filmler çeşitli firmalar tarafından birer ikişer beyaz perdeye taşınmaya devam ediyor. Oyun yapımcıları da fırsattan istifade, eğlenceli animasyonların oyunlarını birçok platforma uyarlamaktan geri durmuyor. Bu döngünün son örneği, Pixar yapımı Cars olarak gösterilebilir.

Yerinde duramayan, enerjik ve hırslı Nascar yarış arabası Lightning McQueen’in hikâyesine ortak olduğumuz yapımda, ayrıca beyaz perdede gördüğümüz diğer karakterleri de yönetme şansını yakalıyoruz. Sally Carrera, Mater, Doc Hudson, direksiyonunun başına geçtiğimiz araçların sadece bir kısmı. Film daha çok küçük yaştaki kullanıcılara hitap eden bir yapım olunca, uyarlanan oyun da bundan nasibini alıyor.

Kolay kontroller

Cars’ın kontrolleri gayet kolay ve basit. Aracı yolda tutmak veya virajları dönmek fazla problem teşkil etmiyor. Hikâyenin geçtiği Radiator Spring kasabasında serbestçe gezip, belirli noktalarda bulunan yarışlara veya etkinliklere katılabiliyoruz. Bu etkinlikler genelde orijinal senaryoda da bulunan bölümlerden oluşuyor. Yarışları kazandıkça yeni mücadeleler açılıyor. Örneğin; bir yarışı kazandığında Lightning McQueen’in etrafını saran dişi otomobilleri, Sally Carrera’yı yöneterek bertaraf ediyoruz. Tüm görevlerini yapıp her yarışa katıldığınızda, oyun süresinin kendinden beklenmeyecek kadar uzun olduğunu farkedeceksiniz.

Görseller konusunda yapımcılar gerçekten iyi iş çıkarmış. Filmin kalitesine yakın ara videolar ve rengarenk çevre dizaynı göz okşuyor. Araçların modellemeleri de kişilik kazandırmaya ve elbette eğlendirmeye yönelik yapılmış. Lightning McQueen ve arkadaşlarının gülüşleri, öfkelenmeleri, şaşkınlıkları sizi büyüleyecek. Bu gibi durumlarda verdikleri tepkiler de cabası. Öyle ki yarışta sağa sola çarptığınızda, otomobiller çeşitli ünlem sesleri çıkararak size sitemde bulunabiliyor. Kasabada dolanırken diğer arabaların selam vermesi de ilginç bir deneyim.

Country tarzı müziğin ağırlıkta olduğu bir şarkı listesine sahip olan Cars’ın seslendirmelerini de Owen Wilson, Larry ‘The Cable Guy’ gibi ünlü isimler tarafından yapılmış. Bu da skor tablosuna büyük bir artı puan olarak yansıyor. Araçların motor sesleri biraz daha baskın olabilirmiş sanki ama Cars öncelikli olarak küçük yaştaki kullanıcılara hitap ettiğinden çok fazla göze batmıyor bu durum.

Herkese göre

Neşeli karakterleri, kaliteli grafikleri ve kolay oynanışıyla Cars, her yaştan oyuncuya keyifli saatler vadeden bir oyun. Radiator Springs kasabasında gezerken, tekerleklerinizin havasının dolu, radyatör suyunuzun tam olduğuna emin olun.
Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 29.07.2021 03:13
Kalan Karakter : 300 Gönder
Cars

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×