CD Kopyalama Engelleyici - Yazılım korsanları dikkat!

Merlin'in Kazanı
Merlin'in Kazanı 3.06.2010 - 12:31
CD Kopyalama Engelleyici - Yazılım korsanları dikkat!
Artık CD-ROMlar içerdikleri oyunlar ve iş yazılımları için görünmez birer güvenlik sistemi ile donatılabilecek. Israil asıllı Rosh-Ha-ayin tarafından geliştirilen bu sistemin adı OpSecure CD. Bu CD'nin içerisine taşıdığı yazılımın okunmasına izin veren bir "smart kart" yerleştirildi. CD kopyalanabiliyor ancak bu smart kart olmadan yazılım çalışmıyor. Yayıncının istediğinden fazla bilgisayara kopyalanmaya çalışıldığında ise CD tamamen kilitleniyor. Teknoloji, sıradan bir CD-ROM sürücüyü bir smart kart okuyucuya dönüştürerek çalışıyor. CD'nin kenarındaki bir fotodedektör sürücünün lazerini elektrik vurularına çeviriyor ve vurular CD'ye işlenmiş olan smartkarttan anahtarı istiyor. Eğer kart isteği uygun görürse anahtar, bir elektrik sinyale oradan da bir ışıl diyottan sürücüye iletiliyor.
Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 6.12.2022 12:42
Kalan Karakter : 300 Gönder
CD Kopyalama Engelleyici - Yazılım korsanları dikkat!

İlginizi Çekebilir
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×