CD Projekt Red çalışanları ile ilgili istatistikler paylaşıldı

Ersin Kılıç
Ersin Kılıç 13.04.2020 - 11:01
Oyun dünyasının gözde firmalarından biri olan CD Projekt Red ve firmanın çalışanları ile ilgili bazı istatistikler paylaşıldı

"Oyun dünyasında en sevdiğiniz ya da saygı duyduğunuz firma hangisi?" diye sorsam eminim ilk üç içerisinde CD Projekt Red girecektir diye tahmin ediyorum. The Witcher serisi ile büyük bir hayran kitlesi oluşturan CD Projekt Red, daha da önemlisi oyunculara sundukları fırsat ve güvenle de bu sevgiyi hak eden firmaların başında geliyor. Son olarak Cyberpunk 2077'nin tamamlandığı haberi ile gündeme gelen firma ile ilgili bazı istatistikler de açıklandı.

CD Projekt Red çalışanları ile ilgili istatistikler paylaşıldı

Geçtiğimiz günlerde mali raporlarını paylaşan CD Projekt Red, bu raporlar dışında hem çalışan hemde firma ile ilgili bazı bilgileri de paylaştı. Bu bilgilere göre CD projekt Red'in 2019 mali yılının sona erdiği dönemde tam 1.044 çalışanı bulunuyor. Bir önceki yıla göre bu konuda %18'lik bir büyüme sağlayan firmanın çalışan sayısı hem yapım ekibini hem de GOG gibi oluşumların çalışanlarını kapsıyor. Ayrıca bu çalışanların %21 oranında yabancı ülke vatandaşı olduğu da belirtilmiş. Hatta yabancı çalışanların 44 farklı ülkeden olduğu da gelen raporlar arasında.

CD Projekt Red çalışanları ile ilgili istatistikler paylaşıldı

Firmadaki kadın erkek çalışan oranının ise biraz farklı olduğunu söyleyebiliriz. Yapılan açıklamaya göre çalışanların %26'ını kadınlar oluşturuyor. Firmada 640 erkek, 232 kadın çalıştığı belirtilmiş. GOG tarafına geçtiğimizde ise 130 erkek ve 42 kadın çalışan görüyoruz. Ayrıca firmada 4 engelli çalışan olduğu ve bu çalışanların özel ihtiyaçlarının karşılandığı da belirtilmiş. Çalışanlar ile ilgili gelen son istatistik ise yaş oranları ile alakalı. 30 - 39 yaş arasında çalışanlar firmanın %51'lik kısmını oluştururken, 20 - 29 yaş aralığı %42 oranında karşımıza çıkıyor. Firmanın yaş ortalaması ise 31'miş. 

Yorumlar 3
MK Okuru
MK Okuru 26.03.2023 15:02
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 13.04.2020 17:25
İstatistik değil witcher 4ü açıklayın namussuzlar
GeoFre
GeoFre 3.05.2020 21:46
witcher 4 olmayacak ki olmayacağını açıkladılar zaten ve de cyberpunk 2077 ile uğraşıyorlar uzun süre oyun çıkartmazlar.
Kalan Karakter : 300 Gönder
Bilgekhan
Bilgekhan 13.04.2020 18:13
İdeal şirketlerden biri.
Kalan Karakter : 300 Gönder
CD Projekt Red çalışanları ile ilgili istatistikler paylaşıldı

İlginizi Çekebilir

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×