Celebrity Deathmatch

Erdinç Yılmaz 3.06.2010 - 12:31
Hülya Avşar Vs. Gülben Ergen, fakat ölümüne.
Platformlar PC
Celebrity Deathmatch
  • Yapımcı - Yayıncı Big Ape - Take 2 Interactive
  • Çoklu Oyuncu: Var
  • Oyun Türü: Spor
  • Sistem Gereksinimleri
Merlin Puanı 63
21 Kişi Oyladı
Okur Ortalaması%79
Artılar -
Eksiler -

Ünlü olmak zor şey

Yıllardır izlerim. Bence MTV'nin yaptığı en kaliteli programlardan biri. Tiplere, çizimlere, anlatışa çok gülerim. Her seferinde o hafta yada o ay çok öne çıkan, aynı bizim buralarda birilerinin magazin aleminde(oda nesi?) 1 numara olması gibi çok göze batan kişileri alıp, bir güzel editleyip (o ne ola?) birbiriyle dövüştüren, sonunda mutlaka birilerinin bir yerlerinin koptuğu, e artık sizin de tahmin edeceğiniz gibi MTV Celebrity Deathmatch'den söz ediyorum. Gerçekten çok gerekli bir program. Keşke ülkemizde de yapılsa. Düşününce Hülya Avşar Versus Gülben Ergen çok tatlı bir dövüş olurdu gibime gelmekte.

Murat Oktay Versus ?

Programı izleyenler bilirler, izlemeyenlere hafiften özet geçeyim. Celebrity Deathmatch adından da anlaşılacağı üzere ünlülerin dövüştüğü bir 3D animasyon programı. Hani eskiden bizde de vardı kuklalar ile devlet büyüklerini yaparlardı, ha işte onun gelişmiş versiyonu. Her programda değişik ünlüler oluyor ve dövüşüyorlar. Ana tema sadece eğlenmek. Yıllar önce izlemeye başladığımda oyununun çıkabileceğini düşünmüştüm. Çünkü oyun olmaya çok yatkındı ve grafikleri dolayısı ile kolaylıkla bir oyuna dönüşebilirdi. Nitekim öyle de oldu. Celebrity Deathmatch Pc ile hemen hemen aynı zamanda konsol makinelerine de çıktı. Oyunda aynı programda olduğu gibi ünlüleri seçerek dövüşüyorsunuz. Özel olarak bölümler hazırlanmış. Tamamladıkça yeni ünlüler, gizle karakterler açılıyor. Dövüş sırasında size yardımcı materyaller kafanıza gözünüze atılmak suretiyle size ulaştırılıyor. Her karakterin kendine özgü hareketleri var. Mesela Carmen Electra... pardon onu burada söyleyemem alınca görürsünüz.

Parçalanan kollar, bacaklar vs.

İlk defa görenler oyunun grafiklerinin başarısız olduğunu düşünebilirler. Bence başarısız değil. Yani sonuçta bir programın oyunu bu. Herşeyiyle programa benzemesi gerek diye düşünüyorum. Grafikler de aynı orada izlediğimiz gibi yapılmış. Karakterler sanki hamurdan yapılmış gibi. Gayet şirin olmuşlar. Tabi ki bu şirinlik rakibinizin sizin bir tarafınızı koparana kadar sürüyor ama olsun. Ayrıca karakterlere vurdukça hasar alıyorlar(araba yarışı anlatır gibi oldu biraz bu cümle). Çoğu maç sonunda suratınız çarşamba pazarına dönüyor. Dövüşebileceğiniz bir sürü arena hazırlanmış. Hepsi ayrı bir espri kaynağı. Sesler ise harika. O mükemmel anlatımları ile spikerlerimiz oyunda da mevcut. O öldürücü müzik ise sizi direk açılışta karşılıyor.

Son Sözler :

Şahsen Celebrity Deathmatch olayından çok haz duyan biriyim. Fırsat buldukça izlemeyi ihmal etmiyorum. Oyununun sonunda yapılması beni ayrı bir sevindirdi. Oyun olarak bakarsak bize fazla bir şey vermeyen bir yapıt. Fakat programı izleyenler için gerçekten tatlı bir şey.

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 25.07.2024 03:55
Kalan Karakter: 300 Gönder
Celebrity Deathmatch
İlginizi Çekebilir