Cevat Yerli: "Herkes 60 yerine 30 FPS'yi ister"

Cevat Yerli: "Herkes 60 yerine 30 FPS'yi ister"

Yiğitcan Erdoğan
Yiğitcan Erdoğan 26.10.2013 - 17:18
Ryse'ın FPS seviyesi hakkında
Ryse'ın poligonlarının düşüşünden tutun da 60 FPS yerine 30'ta çalışması pek çoklarını hayal kırıklığına uğratmıştı. Crytek'in CEO'su Cevat Yerli poligon düşümünü "oyun artık daha güzel gözüküyor" diye açıklarken, FPS'yi 30'a sabitlemeyi de tercih meselesi olarak betimledi ve ekledi: Pek çok geliştirici 60 yerine 30'u tercih eder. 60 FPS'ye dair zaten kullanıcıların "karışık fikirleri" olduğunusöyleyen Yerli, bu seviyeyi yakalamak için çift kat render yapmak gerektirdiğini, bunun da fazla kaynak harcadığını söyledi. Bu FPS tartışmasının sinemada da yaşandığını hatırlatmadan geçemedi Yerli. Bahsettiği tartışma da Peter Jackson Hobbit'i 48 FPS'de çekme kararı aldığında yaşanmış, pek çok seyirci 48 FPS'den rahatsız olduğunu belirtmişti. Siz ne düşünüyorsunuz sevgili Merlin'ciler?

Cevat Yerli: "Herkes 60 yerine 30 FPS'yi ister"
Yorumlar 81
MK Okuru
MK Okuru 28.11.2020 05:16
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×