Challenge videolarından etkilenen 7 yaşındaki çocuk öldü

Challenge videolarından etkilenen 7 yaşındaki çocuk öldü

Furkan Güler
Furkan Güler 15.02.2018 - 11:53
Deterjan yemek, deodorant çekmek, bayılana kadar nefes tutmak ve burundan prezervatif sokup ağızdan çıkarmak gençlerin yeni YouTube trendleri oldu.

YouTube trend videolarının bazen ciddi anlamda saçmaladığı gün gibi ortada duruyor. Ülkemizden çıkan trend videolarına nazaran özellikle Amerika ve Avrupa'da çıkan trend videoları, gerçekten de gençleri fazlasıyla etkiliyor. Kullanıcıların birbirlerine meydan okudukları ve kendilerini kanıtlamaya çalıştıkları bu videolar, yine bir can daha aldı. BBC Türkçe'nin yaptığı habere göre Adrielly Gonçalves isimli 7 yaşındaki çocuk, ani kalp yetmezliği ile Sao Paulo'da kaldırıldığı hastanede tüm müdahalelere rağmen öldü.

YouTube trend videoları yine bir can daha aldı

Çocuğun bir yakını ise Facebook paylaşımında Adrielly'nin, YouTube üzerinden izlediği bir videodan etkilenip deodorantı içine çekerek öldüğünü belirtti. Akrabası ise "Masum bir çocuktu, birden deodorantı ağzına dayadı. Çocuklarımızın internet üzerinde nelere baktıklarını takip etmeleri için ebeveynleri uyarmalıyız." mesajını verdi.Binlerce YouTuber bu tarz videolar yaparak fazla izlenme elde etmeye çalışıyorlar. Aynı şekilde deodorant çekme videolarının yanında, videoda bulaşık deterjanı yiyen YouTuber'ların da sayısı oldukça fazla durumda. Hatta Kuzey Amerika'da bazı insanların deterjan yediği için hastaneye kaldırıldığı haberleri de internette dolaşıyor. Son olarak bu şekilde ölüme sebebiyet verecek challenge videolarının artık YouTube tarafından yasaklandığını belirtelim.

Yorumlar 6
MK Okuru
MK Okuru 23.10.2020 08:04
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 17.02.2018 12:05
80-90 sonrası neslin, hadi 95-2000 diyelim, genetik olarak gerizekalı olmaya yatkınlığı vardı ve de %90 + oranında oldu, peki bu nasıl oldu? Cevap çok basit; Global iletişim (internet) gayet kullanışlı olan bu aracı, atalarından miras kalan, vasat zekalı bir canlı kullanınca, sonuç ortada.
Kalan Karakter : 300 Gönder
omrkcmn
omrkcmn 16.02.2018 00:16
Youtube cinayetlerinden bahsedince millet taşa tutuyordu. Al bir yenisi daha.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 15.02.2018 23:45
Yok, çocuğa "deodorant içilmez" "silahla vurulan kişi ölür" olduğunu öğretmeyin, direkt youtuba ban atın.
Kalan Karakter : 300 Gönder
kahvebitti
kahvebitti 15.02.2018 17:29
burundan prezervatif sokup ağızdan çıkarmak nedir :D
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 15.02.2018 12:25
mal gerizekalılar,benim kardeşimde sürekli bunları izliyor,durduramıyorsun
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×